Хмельницький обласний художній музей запрошує

Хмельницький обласний художній музей запрошує на відкриття виставки “ВСІ ВІДТІНКИ…БІЛИЙ”.
Відкриття експозиції відбудеться 17 грудня о 16 годині.

Кожен колір в певній мірі впливає на людину. Його дія обумовлена, з одного боку, безпосередньо фізіологічним впливом на організм, з іншого – асоціаціями, що викликають кольори відповідно до нашого попереднього життєвого досвіду: деякі з них здатні збуджувати, інші – навпаки, заспокоювати нервову систему.
Білий колір, разом із чорним і сірим, належить до тріади основних ахроматичних кольорів. Білий – це колір богів, святих, праведників. Для античних філософів білий був першим високодуховним кольором. У християнській традиції біле означає спорідненість з божественним світлом. Білий є важливим для майже всіх світових релігій. Видатний художник та теоретик мистецтва В. Кандинський писав, що «біле – символ миру, символ народження, де зникли усі фарби, усі матеріальні властивості й субстанції…».
Білий колір є незамінним в мистецтві, в руках митців цей хамелеон завжди різний. На полотнах видатних українських художників з колекції ХОХМ, він розкривається в усьому багатстві та розмаїтті. Мистецькі знахідки в різних техніках, матеріалах, поверхнях та текстурах з використанням білого демонструють його пластичність та щире захоплення авторів цим кольором. Крізь призму білого, художники досліджують його філософські, духовні та релігійні сторони.
Згідно опитувань в Європі та США, білий найчастіше асоціюється з бездоганністю, добротою, чесністю, чистотою, нейтралітетом, точністю, початком, новим. Тож, виставка «Всі відтінки… Білий», яка завершує Рік кольору (що відзначався в музейній галереї «квАРТира»), є логічним завершенням проекту та, водночас, символізує початок року, що наступить невдовзі.
Тож нехай він неодмінно розпочнеться з «білої смуги» та разом з Хмельницьким обласним художнім музеєм.