Краєзнавчі читання пам`яті професора Лева Баженова відбулися у Хмельницькому

Вперше на Хмельниччині відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція під назвою «Перші краєзнавчі читання в пам`ять професора Лева Баженова». Відбувся науковий захід на базі Хмельницького кооперативного торговельного-економічного інституту.

Участь у заході взяли заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, президент ХККТЕІ, доктор історичних наук, професор, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Юрій Телячий, представники вищих навчальних закладів різних регіонів країни, обласної спілки краєзнавців та спілок краєзнавців України з інших областей держави та активна молодь Хмельниччини. Велика кількість осіб долучились до заходу в онлайн-форматі.

За словами Юрія Телячого, свого часу багаторічний керівник обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор Лев Баженов згуртував навколо себе талановитих істориків, науковців та цілу плеяду дослідників минувшини рідного краю, сформувавши потужний осередок краєзнавців.

З-під пера Лева Васильовича та його колег вийшли численні краєзнавчі матеріали, які мають безцінне значення для вивчення історії свого краю, а відтак – для зміцнення патріотизму, національної свідомості, збереження культурно-історичного спадку, любові до рідної землі.

Сьогодні обласна організація Національної спілки краєзнавців України є однією з найпотужніших в Україні і це позначається на численних дослідженнях, публікаціях, виданих книгах. Краєзнавцям випала висока честь захищати наше історичне минуле, доносити до майбутніх поколінь правдиву інформацію.

Звертаючись до учасників заходу від імені голови обласної ради та депутатського корпусу, Тетяна Зеленко висловила щирі слова подяки кожному за щоденну важливу роботу, спрямовану на популяризацію української творчості та національної ідентичності, дослідження рідного краю, збереження історико-культурних надбань українського народу, виховання патріотизму у молодих поколінь, творення історії своєї держави.

Ви – літописці не лише рідної землі та історії нинішнього життя Хмельниччини, а й обереги майбутнього. Адже саме цього прагне агресор – знищити нашу історію, культуру, історичні надбання. Саме тому ми сьогодні всі разом об’єднані задля перемоги, підтримуємо наші Збройні сили України, і ваша праця – це теж неоцінений внесок у перемогу нашої держави. Мені приємно, що до участі в конференції долучилися надзвичайно патріотичні люди, на яких, по суті, тримається вивчення історії рідної землі, рідного краю. Без вас ця історія була б невідома. Переконана, що й надалі ваша невтомність, наполегливість і самовідданість слугуватимуть справі збереження та примноження національного культурного надбання України у сфері краєзнавчих досліджень“, – сказала Тетяна Іванівна.

У рамках проведення конференції відбулося нагородження переможців премії імені Володимира  Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень на вшанування видатного українського вченого, педагога, науковця, краєзнавця Хмельниччини та громадського діяча. Щорічно до Дня краєзнавства відзначаються краєзнавці за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації історичного краєзнавства.

Тетяна Зеленко спільно з Юрієм Телячим привітали цьогорічних лауреатів і вручити відповідні Дипломи лауреатів Премії, побажавши й надалі розвивати культурно-історичну ланку рідної Хмельниччини.

Відповідно до рішення обласної ради від 22 грудня 2021 року «Про обласну  імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень», на підставі рішення комітету з обласної премії імені Володимира Гериновича від 05 травня 2023 року № 2 та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування» визнано лауреатами обласної премії імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень у 2023 році:

  • кандидата історичних наук, доцента, завідуючого кафедрою суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, члена Національної спілки краєзнавців України Володимира Острового за монографію «Науково-педагогічна та громадська діяльність В. О. Ґериновича (1900-ті – 1940-і рр.)»;
  • колектив упорядників у складі: доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка Олександра Завальнюка, кандидата історичних наук, заступника директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Володимира Байдича, голови Красилівської територіальної організації Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександра Байдича, вчителя історії Кузьминського ліцею Щиборівської сільської ради Хмельницького району Вадима Байдича та методиста з туристсько-краєзнавчої роботи будинку творчості та юнацтва Красилівської міської ради Віталія Лавринчука за наукове видання «Красилівщина: Українська революція. 1917-1921 рр. (документи та матеріали)».
попередня статтяПерший крок до Формули-1
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!