Майже 300 громад подали заявки на участь у конкурсі «Наша громада»

694

Завершився прийом заявок на конкурс “Наша громада”.

Представники громад подавали анкети на сайті otg.fakty.com.ua, де описували проєкти, які прагнуть реалізувати.

Усього на конкурс надійшло 289 заявкок від громад, із них 6 не прийняті, адже їхні анкети не відповідали умовам конкурсу. У підсумку до голосування допущено 283 громади.

За напрямами анкети розділилися таким чином: туризм – 78, культура – 47, екологія – 31, залучення молоді – 27, медицина та комунальна сфера – по 16, інклюзія, розвиток підприємництва та освіта – по 11, ініціатива для людей поважного віку – 10, а лідерство жінок – 2 заявки.

Майже однаково розподілились заявки за типом громади: міських – 96, сільських – 95 і селищних – 92.

Статистика за областями має такий вигляд:

Вінницька – 4;

Волинська – 9;

Дніпропетровська – 22;

Донецька – 4;

Житомирська – 8;

Закарпатська – 9;

Запорізька – 11;

Івано-Франківська – 14;

Кіровоградська – 14;

Київська – 11;

Луганська – 3;

Львівська – 17;

Миколаївська – 15;

Одеська – 15;

Полтавська – 20;

Рівненська – 14;

Сумська – 8;

Тернопільська – 13;

Харківська – 16;

Херсонська – 13;

Хмельницька – 11;

Черкаська – 12;

Чернівецька – 7;

Чернігівська – 13.

Із 00:01 10 травня до 23:59 31 травня проходитиме голосування за проєкти громад, які потраплять до наступного етапу конкурсу «Наша громада».

У фінал пройдуть 13 громад, проєкти яких отримають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування. Ще 13 громад-фіналістів обере експертне журі.

Щоб підтримати проєкт громади, необхідно зареєструватись на сайті otg.fakty.com.ua через електронну пошту або сторінку у Facebook.

***

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Вона спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до ухвалення рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр, SocialBoost, Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK, Польща), Національний демократичний інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в сімох  цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 року розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій та Чернігівській.

Джерело: https://decentralization.gov.ua