Михайло Загородний відвідав Волочиську центральну районну лікарню

У рамках робочої поїздки до Волочиського району голова обласної ради Михайло Загородний відвідав центральну районну лікарню.

Очільник області ознайомився з умовами перебування хворих у хірургічному і терапевтичному відділеннях та матеріально-технічною базою медичного закладу, поспілкувався з медичним персоналом та пацієнтами.

За останні чотири роки на будівельні роботи та поточний ремонт центральної районної лікарні з обласного бюджету та Державного фонду регіонального розвитку було виділено майже 14 млн гривень.

За кошти державного бюджету у хірургічному корпусі райлікарні було здійснено реконструкцію з влаштуванням шатрової покрівлі над приймальним відділенням та перехідною галереєю, на що спрямовано майже 2,5 млн грн, на капітальний ремонт харчоблоку та допоміжних приміщень з державної казни виділено понад 2 млн гривень.

З обласного бюджету більше півмільйона гривень спрямовано на капітальний ремонт даху неврологічного відділення  та 100 тис. грн  виділено на заміну вікон хірургічного корпусу ЦРЛ.

У рамках виконання обласної програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2020 роки для потреб Волочиської центральної районної лікарні придбано ехокардіограф (УЗД) за 7 млн 945 тис. грн та  закуплено фіброгастроскоп за 1 млн 204 тис. гривень.

Як зазначає голова обласної ради Михайло Загородний, цьогоріч, як і в останні роки, пріоритетною для спрямування коштів обласної казни визначено галузь охорони здоров’я.

У 2019 році більше 30 млн грн планується виділити на придбання дороговартісних медикаментів, 44 млн грн – на продовження будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, аби до кінця року, за умови співфінансування з державного бюджету, завершити зведення стін, змонтувати дах і провести комунікації. У 2018 році на початок зазначених робіт з обласного бюджету було виділено 30 млн грн, які повністю освоєно. За рахунок профінансованих коштів побудовано трансформаторну підстанцію та кисневу станцію, вимуровано підпірні стіни, зведено будівлю корпусу з цоколя до третього поверху.

Окрім того, цьогоріч в полі зору проведення реконструкції будівель обласного кардіодиспансеру для створення обласного центру кардіології та кардіохірургії та завершення реконструкції внутрішніх мереж водопостачання, гарячого водопостачання та каналізаційної мережі обласного госпіталю ветеранів війни. Кошти з обласного бюджету виділяються для забезпечення співфінансування коштів з державного бюджету на заплановані ремонтні роботи.

Окрім того, за словами керманича області, не залишаються осторонь фінансування з обласного бюджету галузей освіта, культура та соціальний захист тощо.