У Хмельницькому відсвяткували 5-ту річницю cтворення Національної гвардії України

26 березня відзначається День Національної гвардії України – професійне свято відважних та сміливих,мужніх і самовідданих військовослужбовців, які з честю захищають інтереси держави та суспільства, життя, права та свободи громадян. Сьогодні, напередодні п’ятої річниці створення Національної гвардії України, у військовій частині 3053, що у місті Хмельницькому, та окремій патрульній роті у місті Кам’янець-Подільський відбулись святкові заходи.

Урочистості розпочалися з привітального слова командира військової частини 3053 частини підполковника Романа Березнюка, під час якого він висловив слова подяки особовому складу та вручив відзнаки й цінні подарунки найкращим гвардійцям військової частини.

«Народ України глибоко цінує великий внесок Національної гвардії в підтриманні порядку в країні, і така довіра громадян – це результат колосальної праці, мужності та героїзму, які демонструють наші воїни-гвардійці, в тому числі – військовослужбовці військової частини 3053 Національної гвардії України»,- підкреслює підполковник Роман Березнюк.

До урочистостей також долучилися почесні гості – ветерани-військовослужбовці, представники органів влади, місцевого самоврядування, інших військових формувань, поліції, закладів освіти та культури, які прибули на святкування з подяками, грамотами та подарунками для командування військової частини й гвардійців від громади міста Хмельницького та області.

У своїй вітальній промові Валерій Лесков висловив вдячність особовому складу частини за самовіддану службу, бездоганне виконання службових і бойових завдань, а найголовніше – забезпечення конституційних прав громадян. Посадовець побажав нацгвардійцям здоров’я та невичерпної життєвої енергії для успішного виконання конституційного обов’язку перед Батьківщиною.

Валерій Олександрович виконав почесну місію – вручив Грамоти обласної ради кращим нацгвардійцям військової частини 3053 Західного оперативного управління Національної гвардії України.

Військовослужбовці згадали та вшанували хвилиною мовчання тих бойових побратимів-гвардійців, які заплатили ціною власного життя за мир та свободу нашої країни.

Святкові заходи з нагоди 5-ї річниці з дня заснування Національної гвардії України, до яких долучилися мешканці міста, продовжилися на центральних вулицях Хмельницького, де у рамках національно-патріотичної акції «Національна гвардія твоєї Батьківщини» військовослужбовці НГУ разом із хмельничанами пройшли урочистим маршем міськими вулицями.

Довідка

Минуло п’ять років як Верховна Рада України ухвалила Закон «Про День Національної гвардії України», визначивши ним завдання і шляхи її становлення у системі збройних формувань держави.

Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначена для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами – із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.