Михайло Загородний: «Балансові комісії є своєрідним стимулом для покращення діяльності закладів обласної комунальної власності»

В обласній раді тривають засідання балансових комісій з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, закладів, організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2016 рік.

Протягом двох днів, 28 лютого і 1 березня, під керівництвом голови обласної ради Михайла Загородного, звітувати керівники 36-ти закладів охорони здоров’я.

Члени балансової комісії – депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату облради, Департаментів охорони здоров’я, фінансів, економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації – аналізували представлені керівниками медичних закладів показники про свою роботу за минулий рік та визначали завдання на поточний.

Зокрема, було рекомендовано директорам й надалі здійснювати заходи щодо заощадливості енергоносіїв та теплопостачання. Окремим керівникам наголошено на необхідності перегляду довготермінових договорів оренди з орендарями з перспективою збільшення вартості плати за оренду приміщень, а також збільшення кількості надання платних послуг, що дасть змогу значно поповнити позабюджетні надходження закладів.

«Під час проведення засідань балансових комісій обласна рада, як орган управління обласною комунальною власністю, не лише аналізує стан матеріально-технічної бази закладів та заслуховує інформацію керівників про досягнення у роботі, а й стимулює заклади обласної комунальної власності до покращення їх діяльності», – зазначив голова ради Михайло Загородний.

Щодо надання якісних медичних послуг, то обласна рада, наголосив Михайло Васильович, визначає пріоритетним напрямком динамічний розвиток таких закладів комунальної власності як Хмельницька обласна лікарня, Хмельницька дитяча лікарня, Хмельницький кардіологічний диспансер та Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни в якості реабілітаційного центру учасників АТО.

«Це вимагає реформа охорони здоров’я, яка наразі проходить в країні, й тому весь можливий фінансовий ресурс обласного бюджету потрібно направити на висококваліфіковану діагностичну та лікувальну послугу населенню», – переконаний голова обласної ради.

Наступними, 2 і 6 березня, перед членами комісії про свою фінансово-господарську діяльність звітуватимуть комунальні заклади освіти.