Михайло Загородний відзначив переможців обласного конкурсу журналістських робіт

Сьогодні під час урочистого зібрання з нагоди Дня місцевого самоврядування голова обласної ради Михайло Загородний вручив Дипломи переможцям обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області з метою підвищення обізнаності населення області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Десятьом журналістам провідних засобів масової інформації Хмельницької області та України у своїх публікаціях, теле-, радіопрограмах вдалось найкраще висвітлити позитивний досвід впровадження реформи та привернути увагу населення області до позитивних аспектів та прикладів розвитку громад Хмельниччини.

Переможців визначено у чотирьох номінаціях: «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Краща телепрограма, сюжет», «Краща онлайн-публікація» та «Кращий радіоматеріал». За перемогу в обласному конкурсі усіх журналістів нагороджено дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. грн у кожній з номінацій.

Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» одноголосно переможцем визначено публікацію «Децентралізація у дії. Об’єднані громади Хмельниччини демонструють проміжні успішні практики» Олега Шаповалова, з обласної щотижневої газети «АКТУАЛЬНО для подолян». Друге місце у цій номінації посіла Ольга Остапчук за розгорнутий матеріал «Маківська громада: реалії та перспективи», опублікований на шпальтах газети «Дунаєвецький вісник». Третім призером став конкурсний матеріал Галини Пакулько з газети «Подільські вісті» «Древній Сатанів живе майбутнім».

У номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано Наталію Бахамент та її репортаж «Сам собі господар. На півночі Хмельниччини також втілюють в життя реформу децентралізації», який вийшов в ефір телеканалу «ТВ 7+». Друге місце посіла 15-хвилинна програма «Село і люди» Світлани Поробок, редактора «Національної суспільної телерадіокомпанії України «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр». Третє місце члени комісії заслужено віддали відеосюжету журналістки «33 каналу» Оксани Бабенкової «Результати децентралцізації: як тепер живуть об’єднані територіальні громади».

У номінації «Краща онлайн-публікація» перше місце було віддано сайту «Є» та його редактору Аллі Собко за матеріал «Гроші і «типові чиновники». Про що вже шкодують у новостворених громадах». Друге місце у цій номінації отримала Альона Воробйова за розміщену на сайті «АКТУАЛЬНО» публікацію «Гроші на вітер, чи пристрасті навколо успішного майбутнього Старосинявської громади». Третє місце отримала публікація «Децентралізація на Хмельниччині: суб’єктивний погляд на об’єктивні події» журналістки столичного онлайн-видання «Вільне слово» Валентини Бикової.

У номінації «Кращий радіоматеріал» лише один переможець – радіопрограма Станіслави Старостіної «Древній Сатанів крокує у майбутнє» («НСТРКУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля –центр»).

Подяками обласної ради та цінними подарунками Михайло Загородний відзначив ще трьох журналістів учасників конкурсу: Михайла Цимбалюка (публікація «Початок розквіту заполяр’я Хмельниччини», газета «Актуально для подолян»), Тетяну Москальчук (відео-сюжет про процеси децентралізації в Летичівській та Меджибізькій об’єднаних територіальних громадах, телеканал «Ексклюзив») та Світлану Шандебуру, журналіста «Подільських вістей».

Довідка

Проведення обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області започатковано з 2017 року рішенням 13 сесії Хмельницької обласної ради VII скликання від 24 травня 2017 року № 66-13/2017.

Відповідно до Положення, конкурс проводиться з метою підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації.

28 листопада відбулось засідання Конкурсної комісії, члени якої визначили, наскільки журналістам вдалося висвітлити позитивний досвід впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, привернути увагу населення області й зацікавлених сторін до широкого спектру позитивних аспектів та прикладів розвитку громад області.

попередня статтяПривітання голови обласної ради Михайла Загородного з Днем місцевого самоврядування
наступна статтяХмельниччина відзначає День місцевого самоврядування