На Хмельниччині перепоховають тіло бійця Другої світової війни

12 липня заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у засіданні обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, яке провів заступник голови ОДА Володимир Білик.

Члени комісії розглянули звернення Посольства України в Республіці Білорусь щодо сприяння у передачі українській стороні для перепоховання останків загиблого старшини Червоної армії Коропецького Микити Микитовича. З таким проханням до Посольства звернувся Могильовський обласний виконавчий комітет.

Микита Коропецький народився у 1913 році у с.Волиця Антонінського району Кам’янець-Подільської області. Був призваний на військову службу у 1935 році, з травня 1944 року вважався  зниклим  без вісти. Загинув, імовірно, у серпні 1941 року. Останки бійця було знайдено в районі села Прудок, Осиповичського району, Могильовської області пошуківцями громадської організації «Могильовський обласний історико-патріотичний пошуковий клуб «Віккру» у Білорусі. На жаль, його дружина Агафія так і не дізналася про долю чоловіка, але у селі Лісова Волиця зараз проживає його дочка Лідія та внук Сергій.

Наразі завдяки сприянню Державної прикордонної служби України, а саме, Чернігівського прикордонного загону ім. князя Володимира Великого, останки воїна передані до України громадській організації «Військова археологія» (м. Київ).

За результатами засідання комісія з вирішила надати всебічне сприяння, аби Микита Коропецький нарешті повернувся на свою малу батьківщину. Зокрема,  Антонінською селищною громадою прийняте рішення про виділення на кладовищі місця для захоронення. Також відповідно до рішення комісії, під час церемонії поховання бійцю буде забезпечено належні військові почесті (почесна варта, салютна група, оркестр). Зі своєї сторони ГО «Військова археологія» забезпечить транспортування останків, присутність волонтерів та ветеранів, які були задіяні у пошукових роботах.

Церемонію поховання відбудеться 17 липня у селі Лісова Волиця Антонінської тергромади.