На Хмельницькій АЕС здійснюється підготовка до планово-попереджувального ремонту

295

З 28 серпня цього року заплановано розпочати ремонтні роботи на другому енергоблоці ХАЕС тривалістю 198 діб. Наразі триває підготовка до виконання планово-попереджувального ремонту на енергоблоці.

Зокрема, розроблені і погоджені з підрозділами відомості обсягів робіт, графік середнього ремонту енергоблока, локальні графіки ремонту каналів систем безпеки, ремонту основного і допоміжного обладнання.

Серед основних робіт, які заплановано здійснити під час ППР на другому енергоблоці: середній ремонт реактора і генератора; ремонт тепломеханічного, електротехнічного обладнання, а також обладнання теплової автоматики і вимірювань; ремонт каналів систем безпеки; роботи з паливом; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки. У планах також виконання капітального ремонту двох парогенераторів та головних циркуляційних насосів, комірок резервних дизельних електростанцій, арматури реакторного та турбінного відділень та ін.

У рамках планово-попереджувального ремонту здійснюватиметься підготовка та проведення експлуатаційного контролю металу обладнання та трубопроводів, а також роботи з проведення технічного опосвідчення обладнання та трубопроводів.

Під час ППР на другому енергоблоці обумовлено також виконання 19 заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України.

За словами заступника головного інженера з ремонту Валерія Лисенка, наразі забезпечено готовність засобів технологічного оснащення та безпечного виконання робіт, а також відповідну підготовку персоналу для виконання запланованих робіт. «Чисельність ремонтного персоналу ВП ХАЕС, із урахуванням планового залучення підрядних організацій і персоналу Енергоатома, достатня для виконання ремонтів у запланованому обсязі», – констатував В. Лисенко.

За матеріалами ВРГіЗМІ ВП ХАЕС