Народні гуляння на Івана Купала

7 липня на запрошення голови Волочиської міської територіальної громади Костянтина Черниченка голова обласної ради Віолета Лабазюк привітала жителів сіл Попівці та Великі Жеребки зі святом Іоанна Хрестителя Предтечі та Івана Купала.

Фольклорне свято відбулось на території місцевої громади.

З давніх-давен свято Івана Купала користувалося в народі особливою увагою: вважалося, що в цей день можна було пустити «з водою» всі напасті і нещастя, «змити» хвороби, оновити життя, зустріти справжнє кохання і навіть знайти скарб, – сказала Віолета Лабазюк у своєму вітальному слові. – Івана Купала співпадає з днем народження Іоанна Хрестителя Предтечі, який навчав, хрестив людей, вчив бути справедливими один до одного. Тож у цей день бажаю усім нам мирного неба над головою, душевного спокою та впевненості у завтрашньому дні. Щоб віра у краще ніколи не покидала ваші думки, а серце-було завжди відкрито для добрих помислів. І тоді, з Божою благодаттю у нас обов`язково все вийде”.

Не обійшлось без подарунків. За активну участь у житті громади Грамотами обласної ради було нагороджено старосту сіл Попівці та Велекі Жеребки Аллу Сістук та вокальний колектив Поповецького сільського будинку культури “Попівчанка” .

Усі присутні переглянули обрядово-театралізоване дійство “На Івана на Купала”. Українського колориту святу додали сольні виступи обдарованої сільської молоді, виступи хореографічних та фольклорних колективів.

Крім керівництва громади, до свята долучились і меценати. Зокрема, за сприяння благодійного фонду “Ми поруч” на усіх учасників дійства чекали цікаві ігри з гарними подарунками, дитячі атракціони та смачні пригощання.

Наприкінці свята через велике вогнище стрибали всі, проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення.

попередня статтяМайбутнє районних рад – УАРОР оприлюднила резолюцію
наступна статтяВіолета Лабазюк: «У полі зору – вирішення проблемних питань громад»