Не чекаючи, коли проблеми житла вирішить держава

Цікаву та актуальну для нинішнього часу ідею підтримала голова обласної ради Віолета Лабазюк. Відгукнувшись на звернення депутатки обласної ради минулого скликання Тетяни Василик, яка очолює благодійний фонд «Зміцнення громад», Віолета Олександрівна доручила Агенції регіонального розвитку Хмельницької області вивчити пропозицію ініціативної групи з Шепетівщини щодо будівництва в селі Брикуля поселення з екологічних матеріалів для внутрішньо-переміщених осіб та ветеранів війни, а також створення для них нових робочих місць.

З метою детального вивчення такої пропозиції, знайомства з ініціаторами ідеї, визначення шляхів її реалізації та своєї ролі у цьому процесі, на Шепетівщині за дорученням голови обласної ради побували заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Юрій Марущин та директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук.

Представники обласної ради провели низку цікавих зустрічей, зокрема познайомились з сім’ями, які, тікаючи від російської агресії, вимушено переїхали до Шепетівської та Ленковецької громад із різних куточків України. Це люди різних професій і спеціальностей, серед яких – архітектор, ландшафтна дизайнерка, проектант, маркетолог та інші. Усі вони шукають тихого і безпечного місця проживання, подалі від критичної інфраструктури, а соціальний комфорт вони готові самі створювати.

У ході конструктивної розмови під час зустрічі говорили про те, як вони бачать концепцію реалізації проєкту, які наступні кроки потрібно зробити для її розробки, якої підтримки вони потребують від місцевої влади та від інших партнерів.

Визначили також основні етапи подальшої розбудову поселення, бізнесові плани. Деякі сім’ї вже активно працюють в цьому напрямку: розробляють бізнес-плани, подають заявки на грантові конкурси (вирощування курей, виготовлення напівфабрикатів, створення тепличних господарств та інше.).

Додатково учасники зустрічі оглянути територію, де планується збудувати будинки для внутрішньо-переміщених осіб та організувати діяльність мікробізнесу.

На завершення спільно з Ленковецьким селищним головою Юрієм Криворчуком визначили першочергові завдання на шляху реалізації проекту, його юридичні аспекти та роль у цьому процесі селищної ради, зокрема шодо виділення земельних ділянок та проведення геодезичних робіт.

Усі учасники зустрічі зацікавлені в реалізації ідеї, аби збудувати таке унікальне екопоселення, не чекаючи завершення війни та початку відбудови країни.

попередня статтяРозпочалась вступна кампанія у «Кадетському корпусі», який переїхав із Сум до Хмельницького
наступна статтяСпівпраця з іноземними партнерами триває