Необхідність добудови 3 і 4 енергоблоків ХАЕС – одне з визначальних завдань для України

У безпечності експлуатації Хмельницької АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» 8 листопада мали змогу переконатися депутати обласної ради під час відвідування найпотужнішого стратегічного підприємства, флагману регіону на організованому облрадою Дні депутата.

Обласні обранці на чолі з головою ради Михайлом Загородним ознайомилися  із потужностями підприємства, зокрема відвідали машзал та блочний щит управління енергоблока №2 електростанції, а також побували  у навчально-тренувальному центрі, де оператори продемонстрували готовність діяти у разі виникнення аварійної ситуації. Також депутати ознайомилися зі станом недобудованого третього блоку.

Голова обласної ради Михайло Загородний наголосив, що питання добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС є стратегічно важливим аспектом для енергетичної системи України. Депутатський корпус обласної ради готовий всебічно, в межах своїх повноважень, сприяти розвитку будь-якого підприємства, діяльність якого направлена на збільшення дохідної частини місцевих бюджетів та, як наслідок, розвитку територій.

«Хмельницька атомна електростанція – не лише бюджетоутворююче, а й містоутворююче підприємство, де працює понад 5 тисяч 200 осіб персоналу. Функціонування добудованих енергоблоків дасть можливість створити тисячі робочих місць, збільшити надходження до бюджетів різних рівнів та, безумовно, здешевити вартість електроенергії на енергоринку», – зазначив очільник облради.

Окрім того, Михайло Загородний висловив переконання, що безпосереднє знайомство депутатів обласної ради з виробництвом, умовами роботи персоналу сприятиме у прийнятті у сесійній залі важливих рішень для ХАЕС, міста Нетішин та регіону в цілому, а також сприятиме донесенню об’єктивної інформації до мешканців області.

Депутати облради різних фракцій оцінили масштаб одного з найбільших підприємств області, були позитивно вражені його злагодженою роботою, переконалися  у рівні фаховості персоналу. Під час засідання обранці взяли активну участь в обговоренні питань щодо врегулювання енергоринку, а також отримали вичерпні відповіді на запитання щодо об’ємів діяльності АЕС та потужностей вироблення електроенергії, безпеки об’єкту,  щодо стабілізації роботи атомної енергетики країни ДП НАЕК «Енергоатом».

Під час відвідин депутати поспілкувалися з керівництвом підприємства щодо перспектив розвитку Хмельницької АЕС та представниками трудового колективу. Зокрема, генеральний директор ВП «ХАЕС» Микола Панащенко поінформував депутатів про підсумки роботи АЕС за 10 місяців поточного року, поділився напрацюваннями щодо добудови 3 та 4 енергоблоків, а також й про продовження терміну експлуатації енергоблоку № 1, який наразі відключено від енергомережі для проведення планово-попереджувального ремонту.

Микола Панащенко наголосив, що говорячи про закінчення будівництва 3 і 4 енергоблоків електростанції, необхідно відшуковувати шляхи фінансування та визначати джерела фінансування їх добудови, незважаючи на надзвичайну вартість такої інвестиції.

З інформацією про реформування ринку електричної енергії в Україні  виступив комерційний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» Олег Іванюк.

Лейтвотивом проведеного Дня депутата стало переконання – атомну енергетику країни треба розвивати за умови підтримки абсолютної безпеки.

Довідка.

У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Перший енергоблок було введено у дію 22 грудня 1987 року, другий – 8 серпня 2004 року.

Одним із головних напрямків діяльності Хмельницької АЕС є добудова 3-го та 4-го енергоблоків.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС. У ВП ХАЕС було проведено сертифікаційний аудит з метою обстеження системи управління ХАЕС на відповідність вимогам міжнародних стандартів управління: ISO 9001:2008 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до систем управління якістю), ISO 14001:2004 (міжнародний стандарт, який визначає вимоги до системи екологічного менеджменту) та BS OHSAS 18001:2007.

2016 рік Хмельницька АЕС завершила із рекордним показником з виробітку електроенергії, який склав 14 961,6 млн. кВт*год. Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) у ВП ХАЕС становив 85,16% – найкращий серед всіх АЕС України у минулому році.

Завершення проектного строку експлуатації першого енергоблока ХАЕС відбудеться у 2018 році. За результатами переоцінки безпеки енергоблока №1 буде визначений строк, режими і умови його подальшої експлуатації.

Сьогодні Хмельницька АЕС – це понад п’ять тисяч працівників, які обслуговують десятки різнопрофільних підрозділів. Стабільна робота енергоблоків свідчить про майстерність та високий професіоналізм трудового колективу атомників.