Неоніла Яніцька – цьогорічний лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку

22 травня за участі першого заступника голови обласної ради Неоніли Андрійчук відбулося засідання конкурсного комітету з присудження обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку. Цьогоріч конкурс проводиться вже вп?яте.

На початку засідання голова обласної організації Національної спілки письменників України Петро Маліш, який очолює конкурсний комітет, поінформував колег про представлені на конкурс роботи цьогорічних номінантів.

Так, у 2019 році на здобуття обласної премії було подано поетичні доробки п’ятьох літераторів. Зокрема, поетична збірка «Подих Стрибога» члена Національної спілки журналістів України Валерія Грошка, поетична збірка «Проскурівський причал» члена Національної спілки письменників України Миколи Мачківського, поетична збірка «Цукерково-букетні вірші» члена Національної спілки письменників України Віталія Міхалевського, поетична збірка «Берег любові» Анатолія Пасічника з смт Нової Ушиці та збірка поезій «Автограф вічної ріки» поетеси, члена Національної спілки журналістів України та художниці Неоніли Яніцької.

Голова конкурсного комітету Петро Маліш закликав присутніх в оцінюванні робіт цьогорічних номінантів дотримуватися об?єктивності, оцінювати не особистість, а її творчий доробок.

Після всебічного та глибокого аналізу представлених поетичних збірок, члени комітету кращою у 2019 році 8-ма голосами з 9 присутніх визнали збірку поезій Неоніли Яніцької «Автограф вічної ріки». 

Як було зазначено членами конкурсного комітету, поетичні твори Неоніли Яніцької вирізняються осмисленням, образністю і багатством мови, оригінальністю форм, чіткістю викладення думок, які вміло поєднують філософію і душу.

Читання поезії Неоніли Яніцької, за словами голови конкурсного комітету Петра Маліша, «душу заставляє хвилюватися…», поетеса впевнено торує дорогу як поети всеукраїнського рівня і заслуговує на відзначення обласною літературною премією імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку.

Варто наголосити, що збірка «Автограф вічної ріки» стала переможцем обласного читацького рейтингу «Краща книга Хмельниччини – 2018» в номінації «Художня література».

Підбиваючи підсумки засідання конкурсного комітету, Неоніла Андрійчук відзначила високий рівень робіт цьогорічних претендентів і побажала й надалі залишатися на принципах обєктивності, зваженості, з повагою ставитися до кожної творчої особистості.

Нагородження лауреата відбудеться на урочистостях з нагоди Дня вшанування пам’яті Миколи Федунця (20 червня). Переможець отримає диплом та грошову винагороду.

Довідка

Щорічну обласну літературну премію імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку встановлено з ініціативи Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України відповідно до рішення Хмельницької обласної ради від 30 квітня 2014 року № 32-23/2014.

Премія присуджується за кращу поетичну збірку, яка відзначається високим художнім рівнем, яскравими мовними засобами, новизною та вирізняється оригінальністю форм та мотивів.

Премія присуджується щорічно до Дня пам’яті Миколи Федунця – 20 червня у розмірі 10 тисяч гривень.

Клопотання на здобуття Премії подають культурно-освітні заклади, творчі та громадські організації щорічно до 20 квітня.

Засідання Комітету з присудження Премії проводиться не пізніше 1 червня щороку.

Комітет діє на громадських засадах у складі 9 осіб і очолює його голова обласної організації Національної спілки письменників України.

Лауреати премії минулих років:

2015 рік – ФЕДУНЕЦЬ (ВАНЖУЛА) Олександра Семенівна за літературно-художнє видання «Осіннього листя жмутик»;

2016 рік – ШМУРІКОВА Ніна Миколаївна за літературно-художнє видання «Я родом з листопаду…».

2017 рік – КЛЕЦ Микола за поетичну збірку «Logos – імператив небесний та земний».

2018 рік – НЕНЦІНСЬКИЙ Анатолій за літературно-художнє видання  «Побачення з собою».