Відбувся 57-й чемпіонат зі спортивного туризму серед учнівської молоді Хмельниччини

Поблизу села Черче, що на Чемеровеччині, з 16 по 19 травня відбувся традиційний заїзд юних туристів Хмельниччини, які взяли участь у найбільш масовому обласному туристсько-спортивному заході року – чемпіонаті області зі спортивного туризму.

Цьогоріч проводився 57-ий чемпіонат області зі спортивного туризму серед учнівської молоді, програма якого складалась з 2-х Кубків з видів туризму – Кубку області з пішохідного туризму та Кубку області з велосипедного туризму.

Учасники чемпіонату – туристи-спортсмени 2002-2006 років народження, які мають І юнацький або ІІІ спортивний розряд і вище зі спортивного туризму. У Кубку з пішохідного туризму взяли участь 17 команд, з велосипедного туризму – 14 команд (всього 191 учасник).

У Кубку області з пішохідного туризму юні туристи змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: “Командна смуга перешкод” та “Крос-похід”.

На дистанції “Командна смуга перешкод” перший результат з найкращим часом та найменшими штрафами показала команда з м. Хмельницького (тренер Яценюк Р.В.). Вона стала переможцем у цьому виді. Друге місце посіла команда вихованців дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи м. Славути (тренер Лук’янчук О.В.), третє – команда Судилківської ОТГ (тренер Яворський В.М.).

На дистанції “Крос-похід” кращий результат показала команда з м. Славути, випередивши на 6 балів команду м. Хмельницького, яка посіла друге місце. Третій результат – у команди вихованців Хмельницького ОЦТКУМ (тренери Загоруйко Ю.М., Рибалкіна Т.В.).

У загальному заліку Кубку області з пішохідного туризму переможцем стала команда міста Славути, друге місце посіла команда міста Хмельницького, третє місце – у команди Хмельницького ОЦТКУМ.

За програмою Кубку з велосипедного туризму команди мали змагатися на дистанціях: ІІІ класу “Комплексна дистанція”, яка складалася з трьох складових – велокросу, тріалу і фігурного водіння велосипеду та дистанції ІІ класу “Велоралі”.

На “Комплексній дистанції”, крім командного, визначався особистий залік учасників – серед юнаків та дівчат. Кращими серед юнаків стали Главацький Максим, Коломієць Владислав – обидва вихованці гуртків ХОЦТКУМ (тренери Василишин В.І. та Яворський О.В.) третій результат – у Грибовського Павла з команди Волочиської ОТГ (тренер Басистюк В.А.). Серед дівчат трійка призерів була такою: 1 місце – у Ковальчук Анастасії (Волочиська ОТГ, тренер Басистюк В.А.), 2 місце – у Мазяр Софії (Судилківська ОТГ, тренер Яворський О.В.) 3 місце посіла Касапчук Аліна з м. Кам’янця-Подільського (тренер Полевий Ю.Б.).

У командному заліку дистанції 1-ше місце посіла команда Хмельницького ОЦТКУМ (Яворський О.В.), друге – команда БТДЮ Красилівської міської ради (тренер Андрійчук Б.В.), третє – команда Волочиської ОТГ (Басистюк В.А.).

В зв’язку з погодними умовами і відміною дистанції “Велоралі”, загальний залік Кубку області з велосипедного туризму підсумовувався по Комплексній дистанції, тому переможцем та призерами у загальному заліку відповідно стали команди Хмельницького ОЦТКУМ, БТДЮ Красилівської міської ради та Волочиської ОТГ.

В рамках чемпіонату області проводився конкурс туристського побуту. Суддівська бригада перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. У цьому конкурсі 1 місце посіли відразу чотири команди – з м. Славути, Деражнянського району, Судилківської ОТГ та Хмельницького ОЦТКУМ.

Учасники – переможці та призери у видах – були нагороджені медалями і грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Грамотами Хмельницької обласної федерації спортивного туризму були нагороджені учасники чоловічих, жіночих і змішаних зв’язок, які показали кращі результати на етапах смуги перешкод.

Команди-переможці і призери у загальному підсумку кубків та їх тренери були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки  облдержадміністрації та грамотами управління молоді та спорту ОДА. Командам-призерам були вручені спортивні кубки.

Всі дні змагань супроводжувалися дощами, а у суботу 18 травня – зливами. Погода не зіпсувала настрою і можливості юним туристам та їх наставникам показати гарний рівень технічної і тактичної підготовки, проте внесла корективи в програму чемпіонату.

У неділю, 19 травня, через підтоплення берегу річки Смотрич довелося скасувати дистанцію “Велоралі”, провести закриття чемпіонату області та забезпечити евакуацію учасників з місця змагань.

Саме негода дала можливість перевірити у житті туристські навички подолання перешкод, зокрема, наведення мотузкових перил через річку для подолання її в брід та контролювання надувного човна, за допомогою якого переправлялося спорядження команд і самі учасники.

Переправу учасників змагань, їх керівників та спорядження на інший берег було організовано завдяки спільним професійним діям працівників ХОЦТКУМ, членів Головної суддівської колегії (серед яких 5 суддів національної категорії зі спортивного туризму, 2 майстри спорту зі спортивного туризму тощо) і 2-х загонів ДСНС – Чемеровецького та м. Хмельницького, до яких звернулися організатори змагань.

Екстремальний 57-й чемпіонат завершився, залишивши багато вражень і набуття досвіду його учасниками.

 

За інформацією ОЦТКУМ