Товариству “Просвіта” – 148 років

normal_2029В  історії кожного народу є справжні патріоти, які, об`єднавшись, втілюють в життя його сокровенні надії та сподівання. В Україні таким об`єднанням стало Товариство «Просвіта», якому 8 грудня цього року – 148 років.

Від свого створення на Галичині у 1868 році «Просвіта» поширилась на  Велику  Україну, Кубань, Зелений Клин… Де б не були просвітяни, вони завжди піклувалися моральним здоров’ям нації: дбали про мову і духовні цінності народу, були провідниками національної ідеї та української державності.

Від 1991 року сповідує заповіді Матері-«Просвіти» Хмельницьке  міське Товариство української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта» і саме сьогодні йому належить провідне місце у просвітницькій діяльності не тільки Хмельниччини.

З нагоди  цієї важливої дати  в Народному Домі відбуваються тематичні заходи. Найперше, це молодіжні зібрання, де розповідають про «Просвіту» та її діячів голова Товариства Зоя Діденко, відповідальний секретар Наталія Солодка.

Розгорнуто виставку «Незнищенне Товариство» з унікальними Календарями «Просвіти» 90-х років минулого століття. Організовано перегляд  відеофільмів.

Першими прилучилися до участі в заходах учні СЗОШ 13 імені Михайла Чекмана, НВО 5 імені Сергія Єфремова, СЗОШ 12 (фото).

В обласному ефірі 10 грудня звучатиме програма «Подільський передзвін» за участю члена правління «Просвіти» Тетяни  Дупляк та майбутніх просвітян – вихованок  ДНЗ «Котигорошко» Аріни  Пасічник і Анастасії  Шудляк.

За матеріалами Хмельницького  міського

Товариства української мови

імені Тараса Шевченка «Просвіта»

попередня статтяВідбувся обласний заочний конкурс історико-технічного стендового моделювання
наступна статтяПривітання голови обласної ради з Днем місцевого самоврядування