Нотаріусів області привітали з професійним святом

2 вересня у приміщенні Будинку рад відбулися урочистості з нагоди професійного свята  представників нотаріальної спільноти – Дня нотаріату. В засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, перший заступник начальника Центрально-Західного  міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тетяна Яковюк, голова  відділення Нотаріальної палати України в області Аліна Оксанюк, державні та приватні нотаріуси.

Вітаючи представників нотаріату краю, Валентин Соколюк сказав: «Нотаріуси – це юристи високої кваліфікації, які забезпечують стабільність правовідносин та гарантують кожному громадянину виконання нотаріусом свого професійного обов’язку гідно та на високому професійному рівні. Ваша служба посідає почесне місце в економічній та соціальній сферах суспільства, адже його функції спрямовані на охорону та захист законних прав та інтересів, особливо у приватному житті. Тож нехай відповідальність, принциповість, професіоналізм та життєва мудрість допомагають вам і надалі залишатися на висоті вимог сьогодення!“.
На сьогодні в області працює 23 нотаріуси державних нотаріальних контор та 149 приватних нотаріуси по 4 нотаріальним округам. Крім цього, в  округах створено 130 додаткових місць, а це консультанти, діловоди, помічники, секретарі, які здійснюють чималу частину технічної роботи.
Як зазначив посадовець, в сільських населених пунктах нашої області, де немає нотаріусів, окремі нотаріальні дії, як то посвідчення заповіту, засвідчення вірності копії чи справжності підпису особи на заяві, відповідно до законодавства України мають право вчиняти посадові особи органів місцевого самоврядування.
Минулого року нотаріусами області було здійснено близько 270 тис. нотаріальних дій та надано нотаріальних послуг 250 тисячам громадян. І як результат, стягнено адміністративного збору в бюджет близько півтора мільйона гривень, та сплачено податку в пенсійний фонд девять з половиною мільйонів гривень.

Приємним завершенням урочистого заходу стало відзначення грамотами та подяками за  сумлінне виконання професійних обов’язків, активну громадську позицію та досягнуті успіхи у роботі кращих представників нотаріальної служби.

 

попередня статтяВід мрії – до реальності: на Білогірщині відкрито нову школу
наступна статтяВалентин Соколюк провів прийом громадян з особистих питань