Від мрії – до реальності: на Білогірщині відкрито нову школу

Сьогодні 180 учнів Залузького ліцею розпочали навчання у новому приміщенні. Урочисте відкриття новозбудованої школи відбулось за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, депутата обласної ради Сергія Іващука, народного депутата України Олени Копанчук, керівництва Шепетівського району, Білогірської територіальної громади.

У своєму вітальному слові Віолета Лабазюк насамперед  привітала педагогічний колектив, учнів та їх батьків з такою важливою для громади подією.

“В такий святковий день хочу висловити щиру вдячність усім, хто доклав максимум зусиль, наближаючи новосілля. Насамперед, хочу подякувати будівельникам, трудовому колективу школи, керівництву селищної громади, депутатам, усім, хто наближав  цей святковий день, – зазначила голова обласної ради. – Нехай кожен ваш крок у новому освітньому закладі приносить гарні результати і впевненість у майбутньому!”.

Грамотою Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк нагородила директора Залузького ліцею Надію Маєвську. А колектив освітнього закладу  від обласної ради отримав подарунок – новий сучасний телевізор. Подяки обласної ради та ювілейні медалі до 30-річчя Незалежності України було вручено і благодійникам, які брали активну участь під час завершення ремонтних робіт нової школи, – Сергію Іващуку,  Вадиму Лейві. Подяку обласної ради з цінним подарунком отримав і директор місцевого фермерського господарства Микола Ліщук.

Наразі Залузький ліцей  Білогірської  селищної  ради  є однією із найбільших сільських шкіл у громаді. Приміщення розраховане на 260 учнів. Цьогоріч тут навчатиметься 184 учні. Цей опорний освітній заклад обслуговуватиме, окрім Залужжя, ще 10 сіл Білогірщини –  Корницю, Шельвів, Вікентово, Коритне, Надишень, Вікнини, Дзвінки, Ювківці, Белижинці та Двірець Ізяславської громади.  А для комфортного довозу дітей з навколишніх сіл  до школи Білогірська громада отримає ще й два шкільних автобуси.

Будівництво нового  було розпочато ще в 1990 році, але через відсутність фінансування в 1992 році призупинене. Неодноразові спроби відновити будівництво у зв’язку з відсутністю фінансування були безуспішними. І лише у 2016 році  було проведено коригування проектно-кошторисної документації, а у 2018 році відновлено будівельні роботи.  І ось довгоочікувана мить – здача об’єкта в експлуатацію. Зараз у приміщенні створенні всі умови, аби забезпечити якісне надання освітніх послуг : нові сучасні класи, харчоблок, спортивна та актова зала. Крім цього новобудова облаштована пандусами та спеціальним ліфтом, аби було зручно і дітям з особливими потребами. У новому приміщенні розташовано і дитячий садок, розрахований на 15 дітей.

Сьогоднішня подія ще раз підтверджує, що питання розвитку освітньої галузі є одним із пріоритетних і знаходиться в центрі уваги обласної влади.

попередня статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем знань
наступна статтяНотаріусів області привітали з професійним святом