Новому корпусу обласної дитячої лікарні бути!

Саме таку одностайну позицію висловили депутати обласної ради сьогодні на позачерговому засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці і соціального захисту населення, яку провів заступник голови комісії Віталій Бандирський. Основне питання порядку денного – розгляд електронної петиції «Будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні», яка за два тижні набрала понад тисячу голосів у свою підтримку.

У роботі комісії взяв участь голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови ради Валерій Лесков, голови постійних депутатських комісій Іван Гладуняк та Артур Фрідман, депутати обласної ради, головний лікар обласної дитячої лікарні Віра Руда, головний педіатр області Лариса Добровольська, директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич, директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облради та ОДА.

Про нагальну необхідність будівництва нового корпусу присутніх переконували співавтори петиції депутати обласної ради Віталій Олуйко та Олександр Савчук.

«Хмельниччина – мало не єдина область, у якій деякі районні лікарні перебувають в набагато кращому стані, ніж наша обласна дитяча лікарня», – зазначив Віталій Олуйко.

«І це просто неприпустимо та соромно, коли в такому плачевному стані знаходиться саме комунальний заклад обласної ради», – погоджується Олександр Савчук.

Втім, переконувати своїх колег авторам петиції не знадобилось, адже кожен з присутніх депутатів, особливо депутатів-лікарів, повністю підтримує вимоги електронної петиції.

Голова обласної ради теж вважає, що будівництво нового корпусу обласної дитячої лікарні має стати стратегічним напрямком роботи для депутатів обласної ради сьомого скликання.

«2017 рік оголошено керівництвом країни як рік медичних реформ. Зараз уже зроблено початкові кроки зі створення госпітальних округів. У подальших планах – посилення бази надання медичної допомоги по областях, – зазначив Михайло Загородний. – Я розумію, що новий корпус – це робота не одного місяця і навіть не одного року, але ми з вами повинні розпочати втілення цією благородної справи».

Керманич області впевнений, що для реалізації такого масштабного проекту одного фінансування з обласного бюджету буде замало.

«Необхідно консолідувати фінансовий ресурс з усіх можливих джерел», – переконаний Михайло Загородний.

Голова постійної комісії з питань бюджету Іван Гладуняк та директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич погоджуються, що найперше потрібна фінансова підтримка Державного бюджету.

«Причому, фінансування побудови корпусу саме Хмельницької обласної дитячої лікарні має бути окремо прописане у відповідній Постанові Кабінету Міністрів України», – наголосив Іван Гладуняк.

Присутні на засіданні вважають, що дану ініціативу підтримають усі семеро народних депутатів України, які обрані саме від Хмельниччини.

Отож, за результатами засідання, члени постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, праці і соціального захисту населення рекомендували Департаменту фінансів облдержадміністрації визначити всі можливі шляхи фінансування будівництва нового корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні. Департамент охорони здоров’я ОДА, відповідно до рішення комісії, має розробити покроковий механізм втілення даного проекту в життя.

Крім цього, депутати вирішили звернутись до керівництва облдержадміністрації, аби та, в свою чергу, про лобіювала включення даного проекту до переліку об’єктів, які фінансуються за кошти державного бюджету.

Висновок постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення