Обласна комісія визначила перелік проєктів, що можуть фінансуватися з  Державного фонду регіонального розвитку

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні комісії з оцінки та проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Під час засідання розглядалось питання, що стосувалося уточнення переліку проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році.

У засіданні також взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук та директор Агенції регіонального розвитку області Катерина Савчук.

Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук. Він зазначив що, на попередньому засіданні комісії було затверджено орієнтовний перелік проєктів, які пропонувалися для фінансування у поточному році. Цей перелік був поданий до Мінрегіону на узгодження, за результатами чого було надано низку зауважень та рекомендацій щодо включених об’єктів та обсягів їх фінансування. Зокрема, Мінрегіоном було рекомендовано включити до переліку фінансування будівництво дитячого садочка, а також по максимуму фінансувати об’єкти-довгобуди.

Таким чином, з урахуванням обсягу коштів ДФРР, важливості та ступеню будівельної готовності перехідних проєктів, їх оцінки в балах за результатами оцінювання комісії було здійснено перерозподіл коштів.

З переліку повністю виключили економічні проєкти, натомість додали проєкт будівництва дитячого садка в смт Чемерівці, а також розподілили кошти так, щоб завершити перехідні проєкти, які фінансувалися в минулі роки. Таким чином, зокрема, планується повністю завершити будівництво стадіону ім.Тонкочєєва в Кам’янці-Подільському.

Пріоритетним проєктом залишається лікувально-діагностичний корпус обласної дитячої лікарні. Виділення коштів з державного фонду регіонального розвитку дозволить повністю виконати всі будівельні роботи у корпусі, після чого є необхідність відшуковувати джерела фінансування для закупівлі медичного обладнання та меблів. Серед можливих варіантів – фінансування  через програми Міністерства охорони здоров’я України, кошти обласного бюджету. Є сподівання отримати кошти і з державного фонду регіонального розвитку, оскільки об’єкт може фінансуватися з нього протягом чотирьох років.

Відтак, комісія визначила такий перелік проєктів, що можуть фінансуватися з ДФРР:

– Новоушицький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «гімназія» по вул.Подільській, 27 в смт.Нова Ушиця – капітальний ремонт будівлі гуртожитку – 4930,716 тис грн.

– Солобковецька ЗОШ по вул.Грушевського, 27/1 в с.Солобківці, Ярмолинецького району – реконструкція будівлі під комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» Солобковецької сільської ради – 6716,822 тис грн.

– Очисні споруди каналізації потужністю 500 куб.м./добу в смт Віньківці, Віньковецького району – будівництво – 22299,699 тис грн.

– Очисні споруди та напірний колектор в м.Дунаївці (II черга – напірний колектор, піскоуловлювачі, каналізаційна насосна станція) — реконструкція – 6024,113 тис грн.

– Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» по вул.Соборності, 9 в м.Славута – реконструкція корпусу №1 – 35531,697 тис грн (збільшення обсягу фінансування на 5328,991 тис грн).

– Хмельницький обласний онкологічний диспансер по вул.Пілотській, 1 в м.Хмельницькому — технічне переоснащення лікувальної кімнати для дистанційної променевої терапії радіологічного відділення – 11379,079 тис грн (збільшення обсягу фінансування на 3006,277 тис грн).

– Хмельницька обласна дитяча лікарня по вул.Кам’янецька, 94 в м.Хмельницькому — будівництво лікувально-діагностичного корпусу – 71100,0 тис грн (збільшення обсягу фінансування на 36100,0 тис грн у зв’язку з необхідністю завершення у повному обсязі будівельних робіт).

– Міський стадіон ім.Г.А.Тонкочеєва по пр.Грушевського, 29 м.Кам’янець-Подільський – капітальний ремонт – 24100,0 тис грн (у зв’язку із проведенням коригування проєктно-кошторисної документації збільшено обсяг фінансування ДФРР на 5175,523 тис грн та направлено нерозподілений залишок 7252,631 млн.грн. з метою завершення його у поточному 2021 році).

– Ясла-садок «Дзвіночок» по вул.Дружби, 3 у смт Чемерівці, Чемеровецького району — реконструкція (з облаштуванням ігрового майданчика) – 7162,65 тис грн. (включено додатково згідно зауважень Мінрегіону щодо відсутності об’єктів дошкільної освіти. Набрав найбільшу кількість балів (46,82) згідно рейтингу оцінювання по технічному завданні «Будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, оснащення та створення нового освітнього простору в закладах дошкільної освіти»).

Затверджений перелік проєктів наступного тижня буде повторно розглядатися на комісії Мінрегіону.