Віолета Лабазюк: Першочергове завдання влади – створити максимальні умови, аби залучити підростаюче покоління до здорового способу життя

Саме це стало лейтмотивом сьогоднішньої зустрічі голови обласної ради Віолети Лабазюк з головами територіальних громад, керівниками спортивних товариств і провідними тренерами Хмельницького району.

В невимушеній робочій атмосфері учасники круглого столу обговорили перспективи розвитку фізичної культури і спорту в територіальних громадах. Дана зустріч – це взаємна ініціатива голови обласної ради і спортивних активістів. Радо долучились до обговорення і голови Чорноострівської селищної громади Михайло Дзісь, Розсошанської сільської громади Василь Дячок, Лісогринівецької сільської тергромади Віталій Гралюк, Гвардійської сільської громади Іван Возборський. Кожен з них розуміє важливість популяризації здорового способу життя серед школярів та молоді. Однак, на жаль, фінансові ресурси громад обмежені вирішенням щоденних нагальних потреб – будівництво водогону, ремонт доріг, соціальне забезпечення населення. Тому в основному фінансування спортивних заходів чи облаштування спортивних майданчиків була справою благодійників. Зокрема, за останні п’ять років на підтримку спорту в цих громадах Хмельницького району було виділено понад мільйон гривень коштів благодійного фонду “Ми поруч” і лише 200 тисяч гривень склала державна субвенція.

Віолета Лабазюк запевняє і про подальшу підтримку спортивних ініціатив:  “Головне зараз – почути, що саме потрібно на місцях, аби ефективніше спрямувати бюджетні кошти.”

Наразі на Хмельниччині діє Обласна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2018-2021 роки. Щодо реалізації заходів даної програми, Віолета Лабазюк  пропонує звернути особливу увагу на будівництво багатофункціональних спортивних майданчиків зі штучним покриттям, тренажерним обладнанням. Причому, залучити до цього фінансовий ресурс з обласного бюджету на умовах співфінансування з територіальними громадами. Погоджуються з цією ідеєю і тренери, і керівники громад.

“В селах діти дуже хочуть займатися спортом. А якщо будуть спортивні майданчики чи хоча б невеличкі зали з відповідним інвентарем, то охочих буде ще більше, – вважає Василь Дячок. – В Розсошанській громаді ми намагаємось популяризувати і футбол, і кульову стрільбу. І ми сьогодні зацікавлені розвивати ще 3-4 види спорту, аби  вистачило фінансового ресурсу на це”.

Під час тривалого обговорення пролунало багато цікавих ідей, як зробити свою громаду ще більш спортивною. Учасники круглого столу вирішили напрацювати єдину стратегію, аби розвивати подібні спортивні гуртки та секції у своїх населених пунктах і щороку проводити змагання між командами.

“Хто стукає, тому відкривають. Головне – це ваші сміливі ідеї та бажання їх втілювати, – закликала до подальшої співпраці Віолета Лабазюк. – Першочергове завдання влади – створити максимальні умови, аби залучити підростаюче покоління до здорового способу життя. Адже діти – це майбутнє кожної нації”.

попередня статтяОбласна комісія визначила перелік проєктів, що можуть фінансуватися з  Державного фонду регіонального розвитку
наступна статтяНа Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань будівництва 3 та 4 енергоблоків