Обласна влада привітала підприємців

День підприємця в нашій державі відзначається щорічно, у першу неділю вересня.

Напередодні, з цієї нагоди у Будинку рад за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, представників обласної військової адміністрації, Головного управління ДПС в області, Хмельницької торгово-промислової палати відбулися заходи.

У залі зібралися представники малого і середнього бізнесу, які в непростих умовах сьогодення своєю наполегливою працею та ініціативністю допомагають не лише коштами армії, а й тим, що наповнюють місцеві бюджети, створюють і утримують робочі місця, працюють з метою підвищення конкурентоспроможності на вітчизняних та зарубіжних ринках.  Підприємництво, зокрема суб’єкти малого і середнього бізнесу, підтримують економіку нашої області та України загалом.

«Працююч другий рік поспіль в умовах воєнного стану, ви зуміли зберегти колективи, забезпечити їх роботою та заробітною платою, сплачувати податки, переорієнтовувати свою діяльність під потреби населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, волонтерити, комунікувати з релокованим бізнесом. Висловлюю слова подяки за те, що ви соціально відповідальні та разом зі своїми командами тримаєте надійний економічний тил», –  зазначила Віолета Лабазюк, вітаючи представників підприємницької спільноти.

Разом з тим, Віолета Олександрівна наголосила, що у свій час обласною радою спільно з облдержадміністрацією напрацьовано низку регіональних програм з підтримки підприємств агропромислового сектору та бізнес-спільноти.

Так, в області діє програма розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки. Цьогоріч у рамках програми через Регіональний фонд  підтримки підприємництва по Хмельницькій області підприємцям надано пільгових кредитів на суму понад два мільйони гривень. Також надається суб’єктам господарювання бюджетна підтримка з обласного бюджету за Програмою розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2023-2027 роки.

Віолета Лабазюк побажала підприємцям успішної реалізації нових проєктів та відзначила Подяками обласної ради за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Хмельниччини, високий професіоналізм, активну громадянську позицію в умовах воєнного стану, належну організацію волонтерської діяльності.

На Хмельниччині протягом останніх років спостерігалося зростання кількості фізичних осіб-підприємців. Зокрема, на початок 2023 року  кількість становила 59 тисяч 275 одиниць. Лише у першому півріччі цього року в області зареєстровано майже 5 тисяч одиниць фізичних осіб-підприємців. Щодо юридичних осіб, то станом на 1 липня поточного року їх кількість в області становила понад 32 тисячі.

У рамках реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» станом на 31 липня цього року підприємці області отримали від уповноважених банків 2 тисячі 995 кредитів на загальну суму 7 млрд 870,7 млн гривень. Отримані фінансові ресурси здебільшого спрямовано на реалізацію інвестиційних проєктів, рефінансування попередньо виданих кредитів, поповнення оборотних коштів.

 

попередня статтяШкільний рюкзак: що покласти для безпеки і підтримки дитини
наступна статтяДорогі школярі, студенти, батьки та освітяни!