Обласна влада та бізнес обговорили стратегію розвитку Хмельниччини

11 травня голова обласної ради Михайло Загородний та голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук провели засідання круглого столу з актуалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки.

Подібний захід в області проводиться вперше. Його мета – чітко визначити шлях розвитку області, а саме – конкретні кроки, які мають бути зроблені на Хмельниччині, аби активізувати та реалізувати Стратегію регіонального розвитку Хмельницької області на 2016-2020 роки.

На думку Михайла Загородного, з часу розробки Стратегії в області відбулись суттєві векторні зміни, і не лише в ринках збуту, на яких працюють підприємці Хмельниччини, змінилась суспільно-політична ситуація як в Україні, так і в світовій політиці.

«Я вважаю, що актуалізація Стратегії, її адаптація до реальності– це вимога сьогоднішнього дня, – переконаний Михайло Васильович. – Ми хочемо зараз почути від вас, в першу чергу – підприємців та бізнесових структур, на що ми, як влада, повинні зараз переорієнтовуватись, які напрямки зараз маємо насамперед окреслити як пріоритетні в розвитку області, аби забезпечити ефективний поступовий розвиток всіх галузей Хмельниччини в найближчі роки».

Голова ради вважає, що дане засідання – лише старт, початковий етап запланованої великої роботи. Попереду – численні засідання робочої групи, до складу якої увійшли керівники структурних підрозділів обласної ради, обласної державної адміністрації, науковці, представники великих підприємств області, бізнесових структур, голови об’єднаних територіальних громад. Усі вони спільно матимуть змогу визначити подальші вектори розвитку нашого краю.

Координатор Хмельницького обласного підрозділу впровадження спільного проекту ЄС/ПР ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Вячеслав Третяк поінформував учасників круглого столу про вже втілені в життя проекти в області, а також про нові програми і проекти, які будуть здійснюватися на регіональному рівні для досягнення Цілей сталого розвитку.

Про стан реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки та перспективи розвитку на 2020-2030 роки  доповів директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Юрій Гриневич.

До речі, минулого року робочою групою вперше в області та й в Україні  було розроблено базовий варіант Регіональної програми людського розвитку на Хмельниччині на період до 2020 року. Науковці здійснили ретроспективний аналіз індексу регіонального людського розвитку області на основі статистичних даних за 1999-2015 роки та намічені пріоритетні напрямки досягнення Цілей розвитку тисячоліття.

Також під час круглого столу було обговорено напрямки розвитку територій в рамках впровадження реформи децентралізації, значення бізнес-сектору у формуванні конкурентних переваг регіону та забезпеченні його сталого розвитку, шляхи реформування освітньої галузі, а також завдання реформи системи охорони здоров’я.

попередня статтяВизначено склад комісії з проведення конкурсного добору на посаду директора Хмельницького обласного художнього музею
наступна статтяУкраїна – це Європа