Обласна влада зустрілась з представниками громадських організацій ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)

22 липня заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступник голови облдержадміністрації Оксана Ситницька провели зустріч з активом громадських організацій ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). На засіданні були присутні керівники департаментів, управлінь облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, які відповідають за питання забезпечення прав і гарантів інвалідів війни та учасників бойових дій.

На початку зустрічі голова обласної організації ветеранів Афганістану Микола Приступа інформував присутніх про співпрацю членів організації з обласною владою. Також було порушено питання дотримання соціальних гарантій, а саме – забезпечення житлом, медичною допомогою, пільговим проїздом, покращення ситуації із забезпеченням учасників бойових дій житлом, медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування, фінансової підтримки діяльності громадських організацій ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та більш широке залучення їх членів до заходів з військово-патріотичного виховання молоді, тощо .

Водночас Микола Приступа заначив, шо воїни-інтернаціоналісти не стоять осторонь, а а активно беруть участь як в антитерористичній операції, так і у волонтерському русі.

Учасники зустрічі, а це і члени обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, і представники міських та районних осередків громадських організацій, мали змогу безпосередньо поставити запитання відповідним спеціалістам та отримати на них відповіді, а також заслухати коментарі щодо змін у законодавстві.

Валерій Лесков наголосив, що в пріоритеті обласної влади так і залишається виконання умов підписаного два роки тому тристороннього Меморандуму про співпрацю.

“Забезпечення гідного рівня життя учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, членів сімей загиблих, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення, усвідомлюючи необхідність посилення якісної системи соціального захисту – така мета підписаної угоди. І саме цього влада зараз старається дотримуватись”, – зазначив Валерій Олександрович.

За результатами зустрічі відповідними структурними підрозділами ОДА будуть опрацьовані та узагальнені дані по області та в розрізі окремих територій щодо проблемних питань, які порушувалися в ході спілкування. І уже далі будуть прийматися відповідні рішення, спрямовані на розв’язання таких проблем.