Обласний музично-драматичний театр імені М.Старицького запрошує на прем’єру вистави «Енеїда»

Прем’єрою вистави «Енеїда» за мотивами твору Івана Котляревського у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького завтра, 27 березня, відзначать Міжнародний день театру.

За словами директора театру Андрія Ковальчука, це найочікуваніша прем’єра березня, вистава, у якій жива історія українського народу поєднується з буремним сьогоденням, де сила, відвага та міць наших захисників стають у боротьбу з самими богами на шляху до перемоги та свободи. І це неодмінно треба бачити!

Готували модернову інсценізацію шедевру Котляревського актори театру кілька місяців під керівництвом режисера-постановника із міста Суми Дмитра Некрасова, поєднавши легендарну «Енеїду» із реаліями сьогодення.

Вистава  театру імені М. Старицького має в основі текст Івана Котляревського, написаний ще в 1798 році народною українською мовою, і фіксується, як перша пам’ятка українського письменництва. Та основна цінність цього твору не лише в історичній ідентифікації. Класика тому залишається вічною, що вона є актуальною у будь-який період. Надто, коли події можуть стати пророчими для нашого майбутнього. В образі головного героя – Енея, режисер-постановник Дмитро Некрасов (запрошений для цієї роботи режисер-постановник Сумського Національного Академічного театру драми та музичної комедії) вбачає долю усієї української нації, яка саме зараз проходить важкий шлях свого становлення.

Важливо, що до нової вистави актором та звукорежисером театру – Тарасом Юровським була написана авторська музика, яка найкраще відповідає головному задуму вистави та створює окреме потужне музичне забарвлення подіям, які там відбуваються. Також, окремою принадою є хореографія в постановці балетмейстер – Юрія Саввона, що найбільш точно доповнюють ритмічний малюнок драми. Підкреслює ж усе це неймовірно стильна сценографія та оригінальні костюми створені за прикладом ілюстрацій Анатолія Базилевича (художник-постановник та художник-по костюмах – Олена Янчук, художник-бутафор Діана Рудчук), які додатково проявляють характери персонажів та додають акцентів емоційного вираження образів.

«Енею годі вже журитись, Од його має розплодитись Великий і завзятий рід; Всім світом буде управляти, По всіх усюдах воювати, Підверне всіх собі під спід!» – таке пророцтво навіщували герою твору Котляревського.

Переглянувши виставу облмуздрамтеатру імені Михайла Старицького, хмельничани та гості обласного центру зможуть дізнатись, чи справдиться воно у сценічній дії. Та усі ми щиро сподіваємось, що воно точно здійсниться з нашою українською нацією, яка неодмінно має перемогти усіх ворогів.

Отож, прем’єру вистави епопеї «Енеїда» можна переглянути у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького  27 та 31 березня 2024 року, а також 5 квітня о 18 годині.

За матеріалами Хмельницького обласного

академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького

попередня статтяУчасть ОМС у міжнародному територіальному співробітництві в рамках процесу вступу до ЄС
наступна стаття26 березня – десята річниця від дня створення Національної гвардії України