Оригінальний подільський розпис – на виставці-конкурсі «Скарби Поділля»

Оригінальний подільський розпис – це важлива складова народного декоративно-прикладного мистецтва.

Він побутував широко в етнографічному регіоні України – на Поділлі (нині Хмельницька, Вінницька, частини Тернопільської та Одеської областей).  Розписом прикрашали хати зовні та всередині, господарські будівлі – зовні, предмети домашнього вжитку (скрині, шафи, рами, полиці, задки возів і саней, керамічний посуд тощо).

До нашого часу дійшло не так вже й багато візерунків, які збереглись на старих будівлях, в музейних закладах, в науковій літературі та матеріалах досліджень науковців. Віднайдені зразки візерунків були відтворені викладачами дитячих мистецьких шкіл у форматі А3. Вони будуть представлені 15 лютого 2018 року  у виставці подільського розпису «Скарби Поділля», відкриття якої відбудеться у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва (вул.Володимирська, 103), початок о 12 годині.

Крім цього, у виставковій експозиції головну роль відіграють 70 художніх авторських творів за мотивами подільського розпису, які підготували викладачі дитячих мистецьких шкіл області. Виставка є конкурсною. Переможці будуть нагороджені дипломами. З робіт буде сформовано пересувну виставку, з якою матимуть змогу ознайомитися жителі різних населених пунктів області.

Даний захід відбудеться у рамках обласної програми збереження об’єктів нематеріальної культурної спадщини.

Експонуватиметься виставка до 15 березня ц.р.

попередня стаття«Рівний рівному»: регіони і громади України та ЄС обміняються досвідом та кращими практиками місцевого самоврядування
наступна статтяМихайло Загородний провів прийом громадян з особистих питань