Пам´ятну дошку на честь Анатолія Назаренка відкрито в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти

Сьогодні на фасаді Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відкрито пам´ятну дошку Анатолію Назаренку. Анатолій Петрович працював методистом у цьому освітньому закладі, а після повномасштабного вторгнення пішов захищати незалежність нашої держави у складі третьої окремої танкової бригади. Полковник Анатолій Назаренко героїчно загинув 28 березня минулого року на Харківщині.

Обласний інститут післядипломної педагогічної носить ім´я Героя. Підтримавши ініціативу педагогічного колективу, рішенням обласної ради у березні цього року депутати присвоїли закладу ім´я Анатолія Назаренка.

Як зазначив ректор інституту Віктор Очеретянко, сьогодні важливо шанувати та берегти пам´ять про героїв, які загинули, самовіддано захищаючи територіальну цілісність України. За словами Віктора Івановича, 8 червня є знаменним днем для освітнього закладу, оскільки зустріч-реквієм відбувся у день 55-літнього ювілею Анатолія Петровича Назаренка.

У 2014-2022 роках А. П. Назаренко працював на посаді методиста обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. За посадовими обов’язками він здійснював науково-методичне забезпечення викладання предмета «Захист України». У період його методичної діяльності військово-патріотичне виховання в області відзначилося потужним імпульсом розвитку. Він творчо реалізовував новітні організаційні форми співпраці закладів загальної середньої освіти та позашкільних освітніх установ з громадськими організаціями, закладами вищої освіти та військовими формуваннями.

Анатолій Петрович активно й успішно сприяв високому рівню організаційного та методичного забезпечення проведення на Хмельниччині Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), фестивалю «Нащадки козацької слави», волонтерських загонів, благодійних акцій «Милосердя», «Пам’ять», регіональних та обласних змагань зі стрільби, військово-польових зборів старшокласників, гуртків військово-патріотичного виховання. Своєю методичною та педагогічною діяльністю він сприяв формуванню в учнів закладів загальної середньої освіти та позашкілля навичок та компетентностей з військової підготовки. Окрім того, він  проводив активну профорієнтаційну роботу серед учнівської молоді, переконуючи юне покоління українців обирати військові професії та службу в лавах Збройних сил України.

Анатолій Назаренко зробив вагомий внесок задля забезпечення активної діяльності на Хмельниччині педагогічних спільнот викладачів предмета «Захист України», залучення педагогів-військовослужбовців до Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Джерело творчості» та конкурсу рукописів навчальної літератури. Він сприяв вихованню та плідній діяльності цілої плеяди педагогів-новаторів, учителів вищої категорії та методистів.

У церемонії відкриття меморіальної дошки взяли участь представники обласної та міської влади, департаменту освіти та науки облдержадміністрації, депутати обласної ради, колектив інституту, родина загиблого, земляки зі Старосинявської територіальної громади.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук у своєму виступі сказав, що відкриття дошки Анатолію Назаренку є даниною пам´яті військовому, патріоту, освітянину, сину та батьку, який у складний для країни час за покликом серця пішов її захищати та віддав  найдорожче – життя на захист Української державності.

«Після Революції гідності, коли увесь український народ почав єднатися – розпочалося формування нового фундаменту української нації. Власне цим і займався Анатолій Назаренко, працюючи в інституті післядипломної педагогічної освіти. Він популяризував і розвивав військово-патріотичне виховання серед молодого покоління. А після повномасштабного вторгнення продемонстрував весь свій офіцерський досвід організації військових формувань, ставши на захист України в лавах ЗСУ. Впевнений, що меморіальна дошка нагадуватиме і колективу інституту післядипломної педагогічної освіти, і викладачам та студентам гуманітарно-педагогічної академії про подвиг Анатолія Назаренка», – зазначив Володимир Володимирович.

Про Анатолія Назаренка, як людину з активною громадською позицією, його людяність, патріотизм, вірність військовій присязі та відданість своїй родині говорили на зустрічі-реквіємі його дружина, військові побратими, колеги та земляки.

Довідка.

Анатолій Петрович Назаренко, як офіцер запасу, наполіг на своїй мобілізації до лав Збройних сил України в перший же день початку широкомасштабної агресії росії проти України. Був призначений командиром самохідного артилерійського дивізіону 3-ої окремої танкової бригади Корпусу резерву Сухопутних військ Збройних сил України. Фактично розгорнув дивізіон з використанням розконсервованої техніки 1282 Центральної бази зберігання та ремонту бронетанкового озброєння та техніки й укомплектував його особовим складом з числа осіб, мобілізованих на території Хмельницької області. За стислий час здійснив бойове злагодження військової частини та форсованим маршем передислокував дивізіон у зону бойових дій на Сході України.

Під час виконання бойового завдання південніше м. Ізюм 28 березня 2022 року А.П. Назаренко отримав смертельне поранення. Його бойові заслуги були високо відзначені Батьківщиною: 9 квітня 2022 року наказом Головнокомандувача Збройних сил України (по особовому складу) №396 підполковнику Назаренку А.П., командиру артилерійського дивізіону (в/ч А4168) присвоєно чергове звання полковник (посмертно); 10 червня 2022 року Указом Президента України №405/2022 полковника Назаренка А. П. за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі було нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

попередня статтяМаєте будівельний магазин — долучайтеся до єВідновлення: українці зможуть придбати за отримані кошти будівельні товари чи оплатити ремонтні послуги в компаній-учасників програми
наступна статтяВіолета Лабазюк зустрілась з командою юних спортсменок з пляжного волейболу Деражнянської юнацько-спортивної школи