Парламент і місцеве самоврядування: діалог про майбутнє

7 грудня у Києві відбулася нарада-відкритий діалог представників парламенту, уряду та представників органів місцевого самоврядування.

У заході, який проходив у гібридному форматі – офлайн та у режимі відеоконференції взяли участь народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», сільські, селищні та міські голови, голови обласних рад.

Від Хмельницької обласної ради у нараді взяв участь в онлайн режимі заступник керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Юрій Марущин.

Учасники відкритого діалогу підсумували 2022 рік для місцевого самоврядування під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, висловили очікування від Верховної Ради України у 2023 році, а також обговорили шляхи інтенсифікації взаємодії Парламенту України та місцевого самоврядування.

Спікери наголосили, що крім надважливого для органів місцевого самоврядування законодавства воєнного стану на порядку денному залишаються законопроєкти: про розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів та між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, про місцеві державні адміністрації, про вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою, зміни до Податкового та Бюджетного Кодексів, про місцевий референдум та форми участі громадян в вирішенні питань місцевого значення. Звичайно, що після перемоги Верховній Раді України варто буде повернутись до внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування і успішно прийняти ці зміни.