Перерозподілено кошти на об’єкти, що фінансуватимуться з ДФРР

 Голова обласної ради Михайло Загородний та його перший заступник Неоніла Андрійчук взяли участь у засіданні комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у поточному році. Провів засідання заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук.

Члени комісії розглянули питання щодо уточнення розподілу коштів, які виділено для Хмельниччини з державного фонду регіонального розвитку.

Після попереднього засідання комісії, що відбулося в кінці грудня 2019 року, з Мінрегіону надійшли уточнені цифри фінансування, яке буде виділене для області. Однак, міністерство додало вимогу щодо обов’язкового резервування 10% від цієї суми на реалізацію проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету». Оскільки загальна сума коштів, що буде виділена з ДФРР для Хмельницької області, складатиме 286 млн 854,5 тис. грн., то з них 28,7 млн. грн. має бути зарезервовано.

Так як на минулому засіданні кошти було на 100% розподілено на перехідні об’єкти, виникла необхідність переглянути суми фінансування. Відповідно до пропозицій управління регіонального розвитку та будівництва ОДА для вивільнення необхідної суми членам комісії було запропоновано змінити фінансування по чотирьох об’єктах, зокрема, на 1,4 млн. зменшити його для проекту реконструкції очисних споруд смт Віньківці, на 10 млн. грн – на проект реконструкції навчального корпусу школи в м.Славута, на 2,5 млн. грн – на проект реконструкції школи у смт Закупне та на 15 млн. грн – на проект будівництва повнопрофільного лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні.

Розглянувши та обговоривши запропонований перерозподіл, члени комісії підтримали його шляхом голосування. Також, зважаючи на важливість для області такого стратегічного об’єкта, як повнопрофільна обласна дитяча лікарня, окремо до рішення комісії включили пункт щодо того, що усі кошти, які можуть бути вивільнені у разі уточнення проектно-кошторисної документації чи економії, будуть, в першу чергу, спрямовуватися саме на фінансування її будівництва.

Наразі ж, першочерговим є завдання підготовки повного пакету документів по всіх об’єктах, що увійшли до переліку, для подання на розгляд Мінрегіону. Завдяки цьому можна буде сподіватися, що вони будуть включені уже в першу постанову Кабінету Міністрів України, якою буде затверджено перелік об’єктів, що фінансуватимуться з ДФРР, та вчасно отримають фінансування для освоєння.

Повний запис прямого ефіру засідання комісії можна переглянути тут.