Перша в Україні унікальна теплоелектростанція запрацювала у Кам’янці-Подільському

3 липня голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич разом з головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергієм Савчуком, генеральним директором енергохолдингу «Крігер» Леонідом Крігером, представниками Асоціації міст України взяли участь в урочистому відкритті-запуску унікальної комбінованої теплоелектростанції.

Ще на початку 2014 року Кам’янець-Подільський одним із перших міст на Україні задекларував амбітний план – за декілька років максимально відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива.

Наймасштабнішим проектом міста стало будівництво новітньої теплоелектростанції потужністю 45 МВт, що працюватиме з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами. Вона не просто вироблятиме теплову та електричну енергію, а й стане альтернативою застарілим потужностям газової ТЕС. Адже безперебійно забезпечуватиме кам’янчан теплом, яке вироблятиметься з вітчизняного біопалива: соломи, відходів кукурудзи і соняшника, тріски деревини.

За словами Михайла Сімашкевича, відтепер Кам’янець-Подільський став першим в Україні, третім в Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей унікальний метод виробництва теплової енергії. Новітня біо-теплоелектостанція дозволить зменшити споживання газу та забезпечить його заміщення на 8,4 млн.куб. м на рік.

У своєму вітальному слові Михайло Загородний висловив сподівання, що успішна робота біо-ТЕС стане гарним прикладом для наслідування для інших громад Хмельницької області. Крім цього, на думку очільника краю, реалізація такого проекту- це ще один потужний крок на шляху України до енергетичної незалежності.

Сучасна біо-ТЕС обслуговуватиме теплом 22 тисячі жителів міста. Загалом, після завершення цього проекту місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн. куб. м (або 65%) на суму близько 115 млн. грн.

До речі, проект було розпочато в 2015 році в рамках «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання» і впроваджується за кошти кредиту Світового банку.

Після перерізання символічної стрічки в рамках відкриття відбулося вручення нагород команді, що працювала над створенням ТЕС, також для гостей організовано екскурсію теплоелектростанцією. Основний акцент зроблено на технічних потужностях і особливостях об’єкту.

Так, біо-ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Сам модуль підведений до 2 твердопаливних котлів. Також на теплоелектростанції встановлено два газових котли потужністю 12 МВт кожен, які використовуватимуться для пікових навантажень, коли температура сягатиме нижче -10оС.

З 2014 року в місті КП «Міськтепловоденергія» проведено реконструкцію трьох діючих та збудовано чотири нових котельні, що працюють на агропелетах і деревній трісці. Так, лише впродовж 2016-2017 рр. за рахунок заміщення альтернативними видами палива споживання природного газу було зменшено на 5,2 млн. куб. м.

попередня статтяДо уваги старост об’єднаних територіальних громад Хмельницької області!
наступна статтяУ Хмельницькому відбулися урочистості з нагоди третьої річниці створення Національної поліції України