Першокурсники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького присягнули на вірність українському народові

Сьогодні 317 першокурсників єдиного в Україні елітного вищого навчального закладу присягнули на вірність українському народові і стали повноправними членами курсантської сім’ї Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Привітали військовослужбовців із цією знаменною подією Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал, народний депутат України Сергій Лабазюк, голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, міський голова Олександр Симчишин, Митриполит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Української Православної Церкви Високопреосвященніший Антоній, керівники правоохоронних і силових структур міста та області, почесні ветерани-прикордонники, рідні та друзі курсантів.

Цьогоріч лави курсантів Національної академії поповнили 370 осіб, серед яких вступники загальноосвітніх навчальних закладів України та військовослужбовці за контрактом Держприкордонслужби. Сьогодні 317 курсантів набору 2018 року, з яких 36 – дівчат, присягнули на вірність українському народові. Серед курсантів першого курсу є представники з 24 областей України, 7 учасників антитерористичної операції, 24 курсанти, батьки, яких є учасниками антитерористичної операції, 137 ліцеїстів, один майстер спорту, 26 кандидатів у майстри спорту, а також 24 представники продовжують почесну справу військових династій – захисників кордонів Батьківщини.

Традиційно урочистості розпочалися  на стройовому плацу навчального закладу із шикування усього персоналу вишу, внесення Бойового прапору та виконання Державного Гімну України.

Зі складанням військової присяги першокурсників та всіх присутніх привітав Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Петро Цигикал. Петро Олександрович закликав всіх присутніх вшанувати світлу пам’ять всіх тих прикордонників, які одними з перших стали на захист національних інтересів нашого народу у так званій «гібридній війні» і віддали за незалежність та територіальну цілісність України власне життя.

Від себе особисто та депутатів обласної  ради привітав учасників урочистого зібрання голова обласної ради Михайло Загородний.

«Вартові держави завжди були у великій повазі та шані в українського народу. Вони вписали свою особливу сторінку в історичний літопис Вітчизни, а нині є важливою ланкою в системі забезпечення недоторканності державного кордону та охорони суверенних прав незалежної України. В останні роки на сході країни прикордонники про-демонстрували мужність і відвагу, яка варта нашої шани. Сьогодні кожен з нас уже усвідомлює, що Україні потрібна прикордонна служба, яка здатна надійно захистити країну не лише від контрабанди, злочинності на кордоні та нелегальної міграції, а й від реальної військової агресії. Саме тому держава вибудовує сучасну систему охорони державного кордону, яка відповідає кращим європейським зразкам. Це важливо для нашої безпеки, для нашого майбутнього, для реалізації євроінтеграційних прагнень України. І у мене немає сумніву у тому, що наші священні рубежі гідно захищатимуть і сьогоднішні курсанти, які стали першокурсниками. Переконаний, що ви зробите все необхідне для того, аби гідно продовжити славні традиції вартових кордону у зелених беретах, аби український народ міг спокійно працювати і бути впевненим у завтрашньому дні», – зазначив Михайло Васильович у вітальному слові та побажав курсантам наснаги та успіхів у навчанні.

У святковій обстановці, вже традиційно першокурсникам вручили священні атрибути прикордонників усіх поколінь – зелені берети, які офіційно є головним убором військової форми прикордонника та предметом гордості Державної прикордонної служби України. Наприкінці урочистої частини вже священнослужителі освятили військовослужбовців та благословили їх на військову справу.

Після складання урочистої присяги Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал вручив кращим військовослужбовцям відомства державні й відомчі нагороди.

Наприкінці урочистої частини курсанти старших курсів – учасники двох Парадів військ на честь Незалежності України здійснили показовий виступ зі стройової підготовки під супроводом оркестру Національної академії.

Завершилася церемонія прийняття Військової присяги урочистим маршем молодого поповнення Держприкордонслужби.

Навчатимуться першокурсники на 4 факультетах за такими спеціальностями, як безпека державного кордону, право, правоохоронна діяльність, філологія, психологія, телекомунікації та радіотехніка, автомобільний транспорт. Для забезпечення освітньої діяльності в прикордонній академії зосереджено потужний науково-педагогічний склад та створено унікальну навчально-матеріальну базу. Зокрема, науково-педагогічний склад вищого навчального закладу формують 42 доктори наук, 201 кандидат наук, з них 27 професора, 111 доцентів та 6 старших наукових співробітників.

Попередньо у  першокурсників тривала первинна військова підготовка  на польовому навчальному центрі НАДПСУ. Протягом 30 днів курсанти відпрацювали алгоритм ведення тактичних дій під час умовного наступального й оборонного бою, здобували нові теоретичні знання та практичні уміння з вогневої, фізичної, інженерної, топографічної, стройової та гуманітарної підготовки.

 

попередня статтяУ Кам’янці-Подільському проходить науково-практична конференція «Подільські дні онкології»
наступна статтяВийшов третій у 2018 році номер газети «Радник Старости» (+електронна версія)