У Кам’янці-Подільському проходить науково-практична конференція «Подільські дні онкології»

До 70-річчя заснування онкологічної служби Хмельницької області у місті над Смотричем проходить науково-практична конференція «Подільські дні онкології. З нагоди 70-річчя заснування онкологічної служби Хмельницької області» за участю фахівців цієї сфери зі всіх регіонів України.

За словами організаторів, місце для проведення дводенного заходу було обрано недаремно. Адже у далекому 1946 році саме в Кам’янці-Подільському був створений перший онкологічний диспансер.

У конференції беруть участь лікарі – онкологи, хірурги, керівники структурних підрозділів та закладів охорони здоров’я з регіонів, науковці з провідних науково-дослідних установ Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України.

Наукова тематика конференції: сучасні тенденції в діагностиці злоякісних пухлин грудної залози, сучасні методи лікування пухлин грудної залози, (хірургічне, хіміотерапія, гормонотерапія, таргетна терапія, радіотерапія), сучасні тенденції в діагностиці та лікуванні меланобластоми шкіри, лікування метастатичного РГЗ, органозберігаючі операції, краї резекції, сторожові лімфовузли, лімфохірургія, імуноонкологія в лікуванні меланобластоми шкіри, пухлин грудної залози, ШКТ, легень тощо.

Крім сучасних методів діагностики захворювання, у програмі – новітні підходи до лікування, розгляд сучасних препаратів, обстеження пацієнтів на усіх рівнях медичної допомоги.

У відкритті та роботі науково-практичної конференції взяла участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.

«Поза всяким сумнівом, нинішня зустріч є знаковою подією у житті медичних працівників і твердою надією онкологічних пацієнтів та людей, заради допомоги яким ви об’єдналися на одному професійному майданчику. Переконана у надзвичайній важливості цієї галузевої конференції, адже це – платформа для наукового дискурсу, це – простір для професійного міркування задля встановлення раціональної істини. На жаль, у нинішньому світі зниження онкозахворюваності не спостерігається у жодній з країн. Навпаки, якщо у шістдесятих роках в області було близько десяти тисяч пацієнтів, то тепер ця цифра сягає понад 30 тисяч. Зізнаюся, у таких реаліях сьогодення зобов’язання влади і перед галуззю, і перед своїми громадянами – високе. Ми усвідомлюємо, що маємо зробити все від нас залежне і навіть більше для втілення найновіших досягнень медичної науки. Вірю, що саме завдяки кожному, хто знаходиться сьогодні у цьому залі, завдяки еліті онкологічної галузі вислів «рак – це не вирок» стане реальністю», – сказала Неоніла Вячеславівна.

На завершення виступу посадовець побажала учасникам конференції плідних наукових звершень, нових творчих здобутків в ім’я збереження медичних надбань нашої країни та в ім’я здоров’я громадян.

Організаторами науково-практичної конференції «Подільські дні онкології. З нагоди 70-річчя заснування онкологічної служби Хмельницької області» є Міністерство охорони здоров’я України, обласна державна адміністрація, Департамент охорони здоров’я  облдержадміністрації, обласний онкологічний диспансер, Українське науково-медичне товариство онкологів та Національний інститут раку.

попередня стаття11-14 вересня відбудеться Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування
наступна статтяПершокурсники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького присягнули на вірність українському народові