Першокурсники Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького склали Військову присягу

Обрати професію прикордонника у період війни – це вияв громадянської свідомості захисника, це вчинок, гідний справжніх патріотів.

За час існування Прикордонної академії ще ніколи складання Військової присяги на вірність своєму народові не відбувалося в умовах воєнного стану. Саме тому цей один із найсвятіших ритуалів має особливе значення. У тексті Присяги сформульовано найважливіші вимоги, які ставляться до воїна і які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України. Слова Присяги – це клятва на вірність українському народові, його доблесним Збройним cилам.

У заході, з нагоди ритуалу складання Військової присяги курсантами першого курсу Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького, взяли участь представники влади міста та області, керівництво навчального закладу та духовенство.

Вітаючи першокурсників із важливою у житті подією, голова обласної ради Віолета Лабазюк наголосила, що сьогодні надійна охорона державного кордону залежить не лише від наявності сучасної зброї та техніки, а, насамперед, від фаховості майбутніх захисників країни, готовності та рішучості боронити Батьківщину.

У мене немає сумніву, що сьогоднішні курсанти, які складають Присягу на вірність України, гідно захищатимуть наші священні рубежі. Адже вони свідомо й наполегливо йдуть до мети бути елітою Збройних сил України. Підтвердженням цьому є і той факт, що 134 курсанти вже закінчили військові ліцеї, а 15 з них – є учасниками бойових дій. Тож будьте завжди вірними народу України та Військовій присязі! Бажаю усім нам якнайшвидшої Перемоги над ворогом та впевненості в щасливому майбутньому вільної європейської України!“, – сказала посадовець.

Також Віолета Олександрівна наголосила, що обласна рада і надалі сприятиме зміцненню матеріально-технічної бази навчального закладу, створенню належних умов підготовки курсантів, утвердженню престижу та високого авторитету Національної академії державної прикордонної служби України.

Після присяги відбулась церемонія вручення беретів першокурсника. У рядах курсантів, які присягнули на вірність українському народові, був і син звільненого з полону окупантів прикордонника Ігоря Кучера, який обрав військову професію за прикладом батька.

Завершили захід неймовірним показовим виступом оркестру академії.

попередня статтяХмельницький відзначає 591 річницю від дати першої писемної згадки
наступна статтяЗнайомство з Хмельниччиною: Озеро Святе – найбільше озеро області