Маємо зробити вирішальний крок, — Зубко про нові амбітні завдання децентралізації

Вирішальним кроком 2018 року є потужне продовження реформи децентралізації і визначення горизонту її завершення у 2020 році. Маємо амбітне завдання: вже у 2020 році місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі. Тож маємо мобілізувати зусилля всіх учасників процесу — центральної та місцевої влади, парламенту, органів місцевого самоврядування і всіх міжнародних партнерів. Вже у січні матимемо спільний з міжнародними партнерами операційний план з виконання завдань.

Про це у Комітеті ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що на сьогодні вже сформовано 874 об’єднані територіальні громади, з яких 665 ОТГ мають прямі міжбюджетні відносини. Вже 16 обласних міст в цьому році приєдналися до процесу об’єднання. І це показує високий темп децентралізації. На місцях з’являються лідери, які готові брати на себе нові повноваження, можливості і відповідальність.

«До 2020 року в Україні має бути сформований базовий рівень місцевого самоврядування – громади. І тому, наше першочергове завдання на 2019 рік – 100% формування перспективних планів. В цю роботу мають включитися місцеві громади, обласні ради і ОДА. З іншого боку, ми як Уряд, ставимо собі за завдання – промоделювати найбільш ефективні перспективні плани спроможних громад на території області. Це дозволить обрати ідеальну модель спроможної громади, яка здатна брати на себе повноваження і реалізовувати всі можливості розвитку місцевого самоврядування», — наголосив Геннадій Зубко.

Він повідомив, що такі перспективні плани мають бути сформовані по Закарпатській, Київський областях і АР Крим. «Наразі по перспективним планам сформовано 1285 громад. І ми бачимо, що при закритті «білих плям» (районів, де не сформовано жодної ОТГ) є можливість сформувати 1450 громад. Але, вкотре наголошую, такий результат можливий завдяки рішенням обласних рад при складанні перспективних планів», — зазначив Зубко.

За його словами, серед пріоритетних завдань на 2019-2020 роки:

  • Затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад (затвердження територій громад усіх областей; максимальне сприяння добровільному об’єднанню і приєднанню, особливо до міст обласного значення);
  • Затвердження нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні районів (моделювання адміністративно-територіального устрою районного рівня; створення адміністративних округів, як основи для майбутніх округів; затвердження територій районів усіх областей);
  • Передача (децентралізація) повноважень виконавчої влади органам місцевого самоврядування та їх розмежування між рівнями;
  • Створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень ОМС;
  • Формування ефективної системи служби в ОМС, якість менеджменту;
  • Ефективна система державного нагляду;
  • Ефективна система участі громадян.

 

Джерело: Сайт Децентралізація

попередня статтяДві ОТГ Хмельниччини – серед переможців Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування»
наступна статтяСвятий Миколай завітав у дитячі будинки