Підсумки другого дня наради-семінару для місцевого самоврядування у смт Затока (презентації, фото)

Завершився другий день всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування у Затоці. Захід організовує Українська асоціації районних та обласних рад.

Сьогодні, учасники мали змогу послухати та подискутувати на теми секторальної децентралізації. Зокрема підняті питання торкнулись медицини, освіти та фіскальної реформи.

Виступали для очільників, депутатів та службовців місцевих представництв народний депутат України Василь Гуляєв, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступник Директора Департаменту МОН України Сергій Дятленко, а також експерти міжнародних проектів.

Дискусійну панель «Освітня децентралізація» модерував голова обласної ради, член Президії Української асоціації районних та обласних рад Михайло Загородний.

Під час дискусії про концепцію нової української школи розповів заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти України Сергій Дятленко,  а експерт Шведськоукраїнського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов – про управління освітою на місцевому рівні у процесі децентралізації, про нові можливості, виклики і досягнення.

На завершення дня учасники наради-семінару вправлялися у інтерактивному тренінгу на тему лідерства, що був проведений Іевою Калніньєю, Старшим експертом Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

Айдер Сеїтосманов, Управління освітою на місцевому рівні у процесі децентралізації. Нові можливості, виклики і досягання.

Сергій Дятленко, Децентралізація шкільної освіти. Можливості та відповідальність.

Ян Герчинський, Формула розподілу освітньої субвенції на 2018 рік.

Яніна Казюк, Окремі особливості формування місцевих бюджетів на 2018 рік.

Яніна Казюк, Результати фінансової децентралізації.