Постійні комісії обласної ради розпочали розгляд проектів рішень дев’ятої сесії

2016-12-13-072З 14 грудня депутати обласної ради розпочали підготовку до пленарного засідання дев’ятої сесії обласної ради, проведення якого заплановане на 23 грудня. Впродовж трьох наступних днів обранці мають розглянути більше семидесяти питань порядку денного.

Сьогодні в першій половині дня проекти рішень вивчали члени постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології під головуванням Артура Фрідмана.

Заступник голови комісії Володимир Федорчук провів засідання постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, підприємництва, енергетики, транспорту і зв’язку.

2016-12-13-012У другій половині дня під головуванням Олександра Савчука працювала постійна комісія з питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування.

Основне питання цієї сесії – обласний бюджет на 2017 рік. Попередньо директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич уже представив членам колегії ОДА проект головного фінансового документу області на засіданні у понеділок.

2016-12-13-003Водночас депутати розглянули сьогодні і ще один важливий проект рішення – програму соціально-економічного розвитку області на 2017 рік. За словами розробників Програми – керівників Департаменту економічного розвитку, інвестицій та інфраструктури ОДА, метою соціально-економічного розвитку Хмельницької області наступного року є подальше впровадження комплексу системних реформ, спрямованих на економічне зростання, створення ефективної системи органів влади, розв’язання гострих соціальних проблем та підвищення добробуту населення. А для цього визначено головні пріоритету розвитку краю.

2016-12-13-054Це, перш за все, – створення сприятливого середовища для бізнесу та інвестицій,

 – розвиток промислового та сільськогосподарського виробництва, інновацій та інформаційних технологій, нарощування експортного потенціалу регіону та зміцнення позицій товаровиробників області на зовнішніх ринках,

– впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження, використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, модернізацію транспортної інфраструктури, будівництво та розвиток житлово-комунального господарства,

2016-12-13-068– поліпшення якості та доступності освітніх послуг, медичного обслуговування, збільшення доходів населення, підвищення рівня безпеки та захисту громадян, належного пенсійному забезпечення, підвищення рівня безпеки та захисту громадян, розвитку туристичного та культурного потенціалу;

2016-12-13-060

 – розвиток самодостатніх та фінансово-незалежних територіальних громад та їх об’єднань, забезпечення комплексного розвитку територій об’єднаних громад, прозорість діяльності влади та підвищення інформаційної безпеки.

2016-12-13-095Депутати детально проаналізували усі запропоновані розробниками заходи Програми та внесли свої пропозиції.

Як і на  минулих сесіях, більшу половину питань порядку денного складають депутатські запити. На цю сесію до уже існуючих 36 запитів внесено ще 4 нових.

2016-12-13-103Депутати розглянули і кадрові питання. За результатами засідання конкурсної комісії на розгляд дев’ятої сесії запропоновано до призначення кандидатів на посади керівників комунальних закладів: Михайла Блідного –генеральним директором Хмельницького обласного підприємства «Облпаливо»  та Інну  Ганушкевич – директором Кам’янець-Подільського багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру.

Крім того, низка питань порядку денного має на меті надання підприємствам погоджень на користування надрами.

На пленарному засіданні депутати планують розглянути і шість звернень до центральних органів влади.

У роботі постійних депутатських комісій взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, заступник керівника виконавчого апарату Тетяна Зеленко та керуюча справами апарату Валентина Поліщук.