Права людини у цифровому вимірі

Сьогодні заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у засіданні круглого столу «Права людини у цифровому вимірі», яке організувала громадська організація «Платформа прав людини».

Учасникам круглого столу було презентовано підсумковий аналітичний звіт «Війна у цифровому вимірі і права людини». Починаючи з 2019 року ГО  «Платформа прав людини» здійснює моніторинг, який спрямований на виявлення фактів порушення  цифрових прав людини. Від 24 лютого 2022 року фокус цього дослідження було змінено на збір та аналіз інформації про загрози, які відбуваються у сфері цифрових прав людини під час повномасштабної війни.

Право на доступ до публічної інформації є одним з прав людини, яке в сучасному світі все більше знаходить реалізацію у цифровому вимірі. Велику кількість інформації можна отримати з мережі Інтернет на загальнодоступних офіційних онлайн-ресурсах – офіційних веб-сайтах, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, із публічних електронних реєстрів. Однак, після повномасштабного вторгнення  право на доступ до публічної інформації зазнало суттєвих, і часто, непропорційних обмежень з боку розпорядників. Це, зокрема, незаконні відмови у наданні публічної інформації у відповідь на запити, не оприлюднення інформації на сайтах та закриття публічних реєстрів. Такі обмеження доступу до інформації, яка має бути доступною, розпорядники виправдовували правовим режимом воєнного стану.

Під час заходу обговорили ситуацію, яка складається у сфері доступу до публічної інформації під час повномасштабної війни та як знайти баланс між національною безпекою та правом на інформацію.

Разом з тим, експерти проаналізували виклики «свободи слова», що були виявлені під час дослідження.

Окрім посадовців обласних рад та членів громадської організації «Платформа прав людини» у засіданні круглого столу взяли участь представники Американської Асоціації Юристів Ініціатива верховенства права в Україні, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з інформаційних справ, Міністерства юстиції, Апарату ВРУ, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, Комітету з медіа та рекламного права Національної  Асоціації Адвокатів України.

попередня статтяМедичні послуги, які ВПО можуть безоплатно отримати у лікаря первинної ланки
наступна статтяУ Будинку рад відбулася зустріч із представниками посольства Угорщини