У Будинку рад відбулася зустріч із представниками посольства Угорщини

27 листопада у Будинку рад відбулася зустріч голови обласної ради Віолети Лабазюк із Надзвичайним і Повноважним послом Угорщини в Україні Анталом Хеізером, третім секретарем Посольства Угорщини в Україні Маріанною Бьорчьок та головою Хмельницької регіональної спілки угорців ім. Св. Іштвана  Атіллою Сікорою. Також у зустрічі взяли участь керівники обласної військової адміністрації. Мета зустрічі – налагодження співпраці щодо надання гуманітарної допомоги Хмельниччині.

Угорщина була однією з перших країн, яка прийняла хвилю біженців з України та стабільно відправляє в Україну гуманітарні вантажі. Саме про це детально розповів під час зустрічі Антал Хейзер, навівши конкретні приклади співпраці Угорщини з іншими регіонами України. Посол висловив сподівання щодо можливості такої співпраці і з Хмельниччиною. Також Антал Хейзер запропонував налагодити освітні взаємозв’язки між угорськими та українськими університетами, зокрема, у Хмельницькій області.

Варто зазначити, що на Хмельниччині вже 15 років працює угорська спільнота, яку очолює Аттіла Сікора.  Під час зустрічі він зазначив, що з початку повномасштабної війни за програмами Угорської екуменічної служби допомоги вже надавались гуманітарні вантажі окремим громадам нашої області, і повідомив про бажання  щодо розширення такої співпраці.

Віолета Лабазюк зробила акцент на тому, що Хмельниччина завдяки ЗСУ є тиловим регіоном. В зв’язку з цим сьогодні на Хмельниччині проживають та отримують необхідну допомогу майже 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Загалом із початку повномасштабного вторгнення через нашу область транзитом із зупинкою одну-дві доби переїхало майже 400 тисяч переселенців.

“При Хмельницькій обласній раді з перших днів війни працює гуманітарний штаб по наданню необхідної гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які сьогодні проживають в області, – сказала Віолета Олександрівна. – У комунальній власності обласної ради є майже 100 закладів – переважно охорони здоров’я, освіти і соціального спрямування. Велика кількість ВПО в нашій області отримують необхідну кваліфіковану допомогу в лікарнях, освіту – в навчальних закладах, тимчасовий прихисток – в закладах соціального спрямування; в останніх  проживає майже 900 осіб, які потребують додаткового піклування”.

Голова обласної ради повідомила, що в обласних комунальних закладах вже багато зроблено за рахунок коштів обласного бюджету та завдяки міжнародній допомозі. Зокрема, оновлено та нарощено матеріально-технічну базу комунальних закладів. Вона подякувала усім міжнародним партнерам, в тому числі й з Угорщини, які продовжують надавати громадам області гуманітарну допомогу.

Віолета Лабазюк висловила зацікавленість у подальшій співпраці  з угорською стороною щодо допомоги комунальним закладам обласної ради, внутрішньо переміщеним особам, іншим соціально незахищеним категоріям населення.

Разом – до Перемоги”, – завершила свій виступ Віолета Олександрівна.

Сторони домовилися про продовження спілкування у письмовому форматі.

 

попередня статтяПрава людини у цифровому вимірі
наступна статтяКомунальні заклади обласної ради отримали інвалідні візки