Представників громад навчали проєктному менеджменту у сфері управління побутовими відходами

У рамках проєкту «НА ЧИСТОТУ» Хмельниччина» для представників бізнесу, громади та влади, ініційованого головою обласної ради Віолетою Лабазюк, сьогодні відбулися практичні заняття для представників територіальних громад.

Сьогодні, у другий день заходу, у форматі ділової гри з елементами проєктного менеджменту учасники спільно з менторами займалися розробкою та плануванням спільних проєктів бізнесу, громади та влади у сфері управління відходами. Зокрема, напрацьовувалися проекти за такими напрямками:

– сортування на рівні територіальної громади;

– відповідальне поводження з органічними відходами (залишками їжі);

– масштабування проекту з переробки текстилю на території області;

– впровадження технології ліквідації екологічних ризиків полігонів ТПВ, скотомогильників, та інших об’єктів що становлять екологічну та санітарно-екологічну небезпеку для населення та природи;

– створення сучасного комплексу переробки та утилізації побутових і промислових відходів на базі НДТ (найбільш доступної технології).

Голова ради Віолета Лабазюк висловила переконання, що форум «НА ЧИСТОТУ» Хмельниччина» став діалоговим майданчиком як для обміну досвідом, розробки й впровадження регіональних проєктів з управління відходами, так і для обговорення важливих питань об’єднання і взаємодії усіх сторін у питанні поводження з твердими побутовими відходами.

Основним плюсом учасники форуму вважають обговорення проблематики територіальних громад щодо виконання майбутнього регіонального плану поводження з відходами, який розробляється за експертної підтримки міжнародної компанії SEURECA в межах проекту Рамкової Програми ЄБРР «Зелені міста – 2» за рахунок коштів гранту, наданого Інвестиційним фондом сусідства – ЄС.

Адже саме цей регіональний план має бути презентовано на Хмельниччині вже за місяць – у липні цього року.

За підсумками напрацьованих проєктів у другий день заходу Агенція регіонального розвитку Хмельницької області спільно з експертами системно опрацюють їх та спрямують реалізації.