Представники обласної ради взяли участь у міжнародному форумі екоіндустріальних парків

Заступник керуючого справами виконавчого апарату Юрій Марущин взяв участь у щорічному форумі, присвяченому екоіндустріальним паркам, організованому проєктом GEIPP в Україні,  що є частиною Глобальної програми з екоіндустріальних парків (ЕІП), що втілюється Організацією Об’єднаних Націй (ООН). Захід проходив у режимі онлайн.

У рамках форуму відбулося 5 панельних дискусій:

  1. Політика екоіндустіальних парків в Україні
  2. Майбутнє фінансування екоіндустіальних парків
  3. Екоіндустіальні парки, як економічний стимул для розвитку міст
  4. Готовність України до впровадження політики екоіндустіальних парків
  5. Міжнародний досвід розвитку екоіндустіальних парків

Цілі форуму:

  • Підвищення рівня обізнаності міжнародних зацікавлених сторін щодо розвитку українських індустріальних парків
  • Залучення бізнесу та інвесторів (іноземних і вітчизняних) до процесу трансформації українських індустріальних парків в екоіндустріальні парки
  • Оголошення премії за трансформацію індустріальних парків в екоіндустріальні парки

Участь у форумі взяли 28 спікерів: 18 українських спікерів (представники профільних міністерств депутати, представники муніципальних органів представники громадських організацій), а також 10 міжнародних спікерів (посли та дипломати Швейцарії, представники UNIDO).

В ході дискусії  було розглянуто досягнення та перспективи інтеграції моделі екоіндустріальних парків в українські реалії. Обговорено способи як зробити індустріальні парки в Україні більш сталими та привабливими для інвестицій. Також було озвучено і історії успіху від UNIDO та інших світових експертів.

Довідково.

Що таке екоіндустріальний парк?

Екоіндустріальний парк – це спільнота розташованих на спільній території підприємств, що прагнуть покращити економічні, екологічні та соціальні показники своєї діяльності шляхом співпраці в управлінні ресурсами та вирішенні низки екологічних питань.

Еко-індустріальні парки це індустріальні парки, в яких компанії співпрацюють одна з одною та з місцевою громадою, намагаючись зменшити обсяги відходів та забруднення. В екоіндустріальних парках компанії ефективніше розподіляють свої ресурси з наміром збільшити економічні вигоди та покращити якість навколишнього середовища.

Існує два основних типи еко-індустріальних парків:

  1. Еко-парки, які організовано займаються переробкою або утилізацією відходів різного походження (промислового або іншого). Еко-парки, які займаються переробкою сміття та інших відходів є вкрай необхідними в Україні.
  2. Промислові парки, в яких активно використовуються екологічні технології, які направлені на зменшення шкідливих викидів та відходів підприємств, які працюють в промисловому парку.

Крім екологічних цілей кожен з цих проектів має економічну ефективність від впровадження екологічних технологій. Це є дуже прибутковим бізнесом, потенціал якого досі не розкритий в Україні.

Першими сучасним ЕІП були парки у Данії, Фінляндії та Німеччині, які є прикладом для промислових парків інших країн. Концепція ЕІП була популярною в Сполучених Штатах у 1990-х роках, і зараз вона стає все більш популярною у Східній та Південно-Східній Азії.

Концепція еко-індустріальних парків є об’єднанням двох ідей: стійкості та промислової чистоти. Однак головним чинником активної участі компаній в реалізації еко-індустріальних парків є фінансові вигоди та прибутки, які отримують ці компанії впродовж тривалого періоду часу.

попередня статтяВід сьогодні Хмельниччина – у “жовтій” зоні
наступна статтяПостійні комісії розглядають проекти рішень чергової сесії