Представники обласної влади обговорили новий проєкт ООН «Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України»

На Хмельниччині сьогодні обговорювали дію Програми розвитку ООН в Україні “Сприяння сталому тваринництву та збереженню екосистем на півночі України”. Діє вона за підтримки Глобального екологічного фонду (GEF) та має на меті створити модель екологічно-свідомої продовольчої системи на трьох мільйонах гектарів землі на півночі України, що сприятиме зниженню викидів парникових газів, родючості ґрунтів та збереженню видів, що знаходяться під загрозою зникнення за даними Міжнародного Союзу Охорони Природи. Реалізують програму й на території  Хмельницької області.

Участь у засідання робочої групи взяли Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук та заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, представники профільних підрозділів обласної військової адміністрації, місцеві фахівці та науковці.

Проєкт передбачає:

  • реалізацію комплексних планів екологічно- свідомого землекористування (КПЗК);
  • відновлення земель і стимулювання відповідальних методів виробництва продуктів тваринництва та ланцюжків доданої вартості за участі зацікавлених сторін;
  • збереження і відновлення природних середовищ існування;
  • розробку системи вимірювань, верифікації та звітності для оцінки потоків парникових газів на торфовищах
  • координування дій, навчання, поширення інформації й управління знаннями.

Представники обласної влади переконані, що перехід до екологічно-свідомого користування землею потребує комплексного підходу. Хмельниччина – потужний аграрний регіон, який входить у п’ятірку найкращих за результатами посівних кампаній. Є чітке розуміння, що необхідно працювати у напрямку збереження потенціалу земель для вирощування однорічних культу.

попередня статтяПередали дороговартісні медичні препарати від іноземних партнерів
наступна статтяПідтримка та допомога захисникам – пріоритет у роботі обласної ради