Презентовано збірник матеріалів про незалежність України

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася презентація збірника «Українська незалежність: 30 років поступу» матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої 30-й річниці Незалежності України. До збірника матеріалів увійшло 50 авторських досліджень та повідомлень.

Презентація відбулася за участі представників обласної ради, науковців, краєзнавців та бібліотекарів. В онлайн-режимі на платформі Zoom до презентації долучилися близько 100 учасників зі всієї Хмельниччини, серед яких  краєзнавці, викладачі вищих навчальних закладів, представники органів місцевого самоврядування, працівники галузі культури, освіти області, студентська молодь Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та громадськість краю.

Як зазначив кандидат історичних наук Віктор Адамський, презентація проходить у нелегкі для України часи, відстоюючи власну державність, платимо найдорожчу ціну – втрачаємо найкращих синів і доньок України задля того, аби вберегти власну ідентичність і залишатися українцями.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували всіх, хто поклав життя, захищаючи нашу Батьківщину від російського агресора.

Від імені керівництва обласної ради до учасників заходу звернувся заступник начальника відділу з питань місцевого самоврядування та комунікацій виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк.

«Приємно, що матеріали всеукраїнської конференції тепер вийшли друком і наукові роботи побачили світ у презентованому збірнику. Бажаю усім твердої віри в перемогу, бо всі викладені роботи у книзі є внеском у перемогу, у відстоюванні найголовнішого – незалежності і територіальної цілісності нашої держави. Переконаний, наші цінності були, є і залишаться незмінними, тому що ми українці, ми патріоти і робимо все для того, аби зберегти свободу України», сказав Микола Васильович.

Про вагомість та важливість видання, його наповнення змістовними історико-краєзнавчими дослідженнями, висвітлення історії нашого краю у боротьбі за незалежність України, поширення збірника серед бібліотек області говорили доктор історичних наук, професор, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Лев Баженов, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, депутат Хмельницької обласної ради Інна Шоробура, т. в. о. директора Хмельницької ОУНБ Катерина Чабан, доктор історичних наук, професор Микола Кабачинський, науковий співробітник Хмельницького краєзнавчого музею Сергій Єсюнін, Дунаєвецький міський голова Веліна Заяць, доктор історичних наук, професор Віктор Прокопчук, письменниця і краєзнавиця Любов Сердунич.

Присутні учасники презентації отримали авторський примірник видання, яке також надійде у фонди центральних бібліотек територіальних громад області.

попередня статтяПрацівників нотаріату привітали з професійним святом
наступна статтяВічна пам’ять та Слава Героям, які загинули за незалежність України!