Про Цілі сталого розвитку – дітям

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка стала учасником цікавого і надзвичайно актуального Міжнародного освітнього проєкту, що реалізовується ВГО Українською бібліотечною асоціацією у партнерстві з польськими та українськими інституціями, про Цілі сталого розвитку.    

Працівники бібліотеки  вивчали європейський досвід роботи з дітьми щодо впровадження  ідей та вивчення Цілей.

Проєкт  визвав інтерес у школярів пришкільних таборів, вчителів та дітвори міста Хмельницького. Було опрацьовано 5 Цілей сталого розвитку.

Під час ознайомлення з Цілями діти проявляли активність та особливу зацікавленість. Звісно, як і всім учням молодшого шкільного віку, найбільше хотілося гратися, експериментувати та творити. Саме тут і стали у нагоді завдання із збірника ігор, експериментів та творчих праць для дітей про сталий розвиток. А тематика здоров’я, вірусів і бактерій визвала такий інтерес у школярів! Тепер, наші читачі знають все про віруси і навіть, можуть розповісти своїм батькам та ровесникам, як розповсюджується інфекції  та наскільки швидко вони передаються. Експерименти та досліди допомогли школярам збагнути, як важливо не заразитися самим та не заразити вірусами інших. Ми переконані, здоров’я нашої нації – в надійних руках юного покоління!

У формі дискусій та мозкового штурму була опрацьована Ціль сталого розвитку – “Мир та справедливість”.

До речі, заходи проводилися не лише в приміщенні бібліотеки, а й у центральному сквері нашого міста. Найбільшу увагу дітей привернули теми  “Cортування сміття” – Ціль сталого розвитку – “Відповідальне споживання та виробництво”. Процес сортування сміття виявився для дітей досить цікавим. Вони швидко зорієнтувалися якого кольору контейнер підходить саме до їхніх відходів.  А ще учні розповіли, як сортують сміття вдома та у школі. Приємно спостерігати, що діти усвідомлюють якої шкоди навколишньому середовищу завдають певні відходи, які ми просто викидаємо у смітник.

Великого резонансу набула і  тема  “Чиста вода та належні санітарні умови”. Ціль була досягнута у міському сквері – місці, де збирається найбільше дітвори і молодих матусь з візочками. Тема води була актуальною! Бібліотекарі не лише розповідали   про її значення, а й  показали, як легко вода може змінювати свій стан. Експериментували, досліджували, і навіть, закликали дощ.

Колектив бібліотеки щиро вдячний усім організаторам проєкту за надані матеріали, цікаві розробки ігор та творчих завдань, книги з казками та освітні фільми, які використали у роботі з дітьми. Додатки до ігор і завдань “Малий громадянин світу” стали незамінним та корисним матеріалом для бібліотекарів.

Робота в проєкті продовжиться і надалі.  Бо щиро переконані, аби здійснити глобальні і якісні зміни у соціальних, економічних та екологічних сферах, варто докласти усіх зусиль для виховання маленьких але свідомих мешканців планети.

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка

попередня статтяДо відома інститутів громадянського суспільства у сфері освіти
наступна статтяВіолета Лабазюк: Від ваших знань та умінь, отриманих за роки навчання у медичному коледжі, залежатиме найдорожче – здоров’я та життя людей