Про історію становлення Хмельницької області говорили на всеукраїнській науково-практичній конференції

На базі комунального закладу обласної ради – Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбулося урочисте відкриття всеукраїнської науково-практичної конференції «Освіта, наука і культура на Хмельниччині» з нагоди 85-ї річниці утворення Хмельницької області.

Від імені керівництва обласної ради та усього депутатського корпусу організаторів та учасників конференції привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

«Хмельниччина є чудовою та неповторною складовою нашої України. Геніальна Леся недарма писала: «Красо України, Подолля!». Це дійсно прекрасний край, населений працелюбними, жителями, патріотами своєї малої батьківщини. Хмельниччина пишається своїми старовинними пам´ятками: Кам´янець-Подільський, Старокостянтинів, Ізяслав, Меджибіж, Полонне… Нашим захисникам є що захищати – це унікальні природні багатства та прекрасна українська земля», – сказала Тетяна Іванівна.

Тетяна Зеленко побажала учасникам конференції плідної роботи та відзначила значний внесок Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії у розвиток освіти, науки та культури краю.

В урочистому відкритті також взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Юр´єв, директор Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОДА Дарія Басюк, ректор гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура, науковці, краєзнавці, історики. У режимі онлайн до участі долучилися представники територіальних громад та бібліотек краю.

У холі академії учасники конференції мали можливість переглянути книжкову та мистецьку виставки, ознайомитися з архівними матеріалами про життєдіяльність усіх сфер регіону.

Після урочистого відкриття конференції її учасники взяли участь у флешмобі, який продемонстрували талановиті студенти академії.

Під час пленарного та секційних засідань історики, науковці та краєзнавці у своїх доповідях інформували про утворення та становлення Кам´янець-Подільської (Хмельницької) області, діяльність освітніх та культурних закладів Хмельниччини, видатних діячів краю.