Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні

Йшла мова у Верховній Раді під час парламентських слухань, в яких взяла участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.

Відкриваючи парламентські слухання, заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд наголосила на тому, що вчасність обговорення цього питання важко заперечити. «Освіта й наука в Україні завжди фінансувалися за  залишковим принципом. Освіта, передусім середня – це питання національної безпеки. Від якості освіти залежить, чи матимемо ми державу», – зазначила вона.

На думку Оксани Сироїд, якість освіти в  державі  впливає на формування національної ідентичності людини. «Найвище завдання держави – повернути науку до вищих навчальних закладів. Світова наука розвивається на основі того, що вона започатковується в університетах», – сказала промовець.

За словами міністра освіти й науки України Лілії Гриневич, розбудова нації, державотворення мають не просто відображатися в освіті й науці.

«Освіта й наука повинні задавати тон цим процесам. Наше завдання – забезпечити подолання нерівності у фінансуванні галузі, – зазначила міністр, – останні десять років бюджет освітньої галузі був бюджетом існування, а не розвитку. Витрати на освіту варто сприймати як інвестиції в людський капітал, що створює умови для зростання і розвитку країни».

попередня статтяЗ метою зміцнення співпраці
наступна статтяВміємо танцювати сучасні танці