Проаналізували діяльність закладів професійно-технічної освіти, що фінансуються з обласного бюджету

28 лютого відбулося засідання комісії з розгляду діяльності бюджетних установ та закладів, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету, однак не відносяться до комунальної власності Хмельницької обласної ради.

Метою проведення комісії є ознайомлення з діяльністю закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в умовах воєнного стану, матеріально-технічною базою майнових комплексів, а також вивчення реальної ситуації щодо підготовки фахівців згідно з регіональним замовленням та їх працевлаштуванням.

З обласного бюджету сьогодні фінансуються 3 вищих професійних училища, 4 центри професійної освіти, 6 професійних ліцеїв аграрно-промислового профілю, 4 професійних ліцеї, а також діє 2 заклади фахової передвищої освіти.

Члени комісії у складі голови обласної ради Віолети Лабазюк, її заступників Володимира Гончарука, Валентина Соколюка, Тетяни Зеленко, представників обласної військової адміністрації, депутатів обласної ради, представників управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради,  Департаментів фінансів та освіти і науки ОВА заслухали керівників 9-ти державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти – державних навчальних закладів «Деражнянський  центр професійної освіти», «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей» та «Полонський агропромисловий центр професійної освіти», державного професійно-технічного навчального закладу «Славутський професійний ліцей»,  Нетішинського та Шепетівського професійних ліцеїв, Плужненського професійного аграрного ліцею, Грицівського вищого професійного училища № 38 та Грицівського вищого художнього професійного училища № 19.

Заступник директора – начальник управління вищої та професійної освіти і організаційного забезпечення Департаменту освіти та науки обласної військової адміністрації Світлана Леськова поінформувала членів комісії про видатки обласного бюджету на підготовку кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в частині оплати послуг з підготовки кадрів та фахівців на умовах регіонального замовлення.

Так, на здійснення підготовки кадрів у 17 закладах професійної (професійно-технічної) освіти та фахівців у 2 закладах фахової передвищої освіти з у 2023 році спрямовано 414,5 млн. грн бюджетних коштів, з яких 356,2 млн. грн – кошти обласного бюджету, освітня субвенція склала 41,3 млн. грн, інша субвенція – 248,6 тис. гривень. Зазначені кошти було направлено на виплату заробітної плати інженерно-педагогічним працівникам, спеціалістам і робітникам закладів (264,8 млн. грн), забезпечення харчуванням учнів та студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (9,8 млн.грн), оплату комунальних послуг та енергоносіїв (41,7 млн. грн), виплату стипендій учням та студентам (понад 71 млн. грн), здійснення капітальних видатків (9,5 млн.гривень).

Члени комісії проаналізували діяльність 9-ти закладів профтехосвіти щодо ефективного утримання майна та об’єктів нерухомості, раціонального використання закладами бюджетних асигнувань, залученням позабюджетних коштів та їх застосування для першочергових потреб, організаційно-технічного забезпечення закладів, а також щодо організації надання платних послуг.

Окрім того, присутні обговорили одне з пріоритетних на сьогодні питань – забезпечення безпечного освітнього простору для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, звернувши увагу на функціонування належним чином облаштованих укриттів.

Враховуючи те, що заклади профтехосвіти здійснюють підготовку робітничих професій, членів комісії з’ясовували механізми популяризації даних спеціальностей серед молоді, обсяги регіонального і державного замовлень, цікавили питання співпраці з місцевими підприємствами і підприємцями для проходження виробничої діяльності учнів та подальшого працевлаштування випускників. Разом з тим, було акцентовано увагу на необхідності визначення найбільш затребуваних спеціальностей та уникнення їх дублювання серед закладів, які територіально знаходяться близько один до одного.

Окремою темою на засіданні балансової комісії було питання пришвидшення процесу передачі майна окремих закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти з державної у комунальну власність. З цього питання було рекомендовано звернутися до обласної військової адміністрації.

Так, на даний час Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про передачу цілісних майнових комплексів 10 державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти у спільну власність територіальних громад області: Грицівського вищого професійного училища № 38, Грицівського вищого художнього професійного училища № 19, державних професійно-технічних навчальних закладів «Славутський професійний ліцей» та «Красилівський професійний ліцей»,  державних навчальних закладів  «Вище професійне училище № 11 м.Хмельницького», «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей», Вищого професійного училища № 25 м.Хмельницького,  Хмельницького професійного ліцею електроніки та Нетішинського і Шепетівського професійних ліцеїв. Ще триває процедура з приймання-передачі цілісних майнових комплексів по 6 закладах освіти.

Водночас члени комісії заслухали керівників щодо перспектив розвитку закладів та удосконалення їх подальшої роботи.

Взявши інформацію доповідачів до відома, члени комісії наголосили на необхідності запровадження у закладах нових спеціальностей відповідно до запитів сьогодення.

 

попередня статтяЯк пройти професійне навчання учасникам бойових дій?
наступна статтяВсеукраїнський молодіжний конкурс «Юридична освіта майбутнього»