Проєкт «Поліцейський офіцер громади» продовжує успішно діяти на Хмельниччині

805

Сьогодні на майдані Незалежності обласного центру відбувся урочистий захід у рамках продовження проєкту «Поліцейський офіцер громади» на Хмельниччині, у якому взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, начальник ГУНП в області Руслан Герасимчук, представник Громадської ради при МВС України Олег Коваль, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, сільські, селищні, міські голови територіальних громад.

Хмельницька область однією з перших в Україні рік тому долучилась до впровадження зазначеного проєкту, оскільки заснування інституції поліцейського офіцера громади дозволило створити новий рівень поліцейського сервісу навіть у найвіддаленіших громадах області. Тепер кожна громада має свого офіцера поліції, який буде доступним для населення та постійно знаходитиметься поруч з мешканцями територіальної громади та вчасно реагуватиме на резонансні події.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму вітальному слові зазначила, що проєкт «Поліцейський офіцер громади», який стартував на теренах України рік тому та реалізовується у рамках реформи поліції, допоміг на Хмельниччині забезпечити відкриту та тісну співпрацю громади і поліції заради створення безпечного середовища, де поліцейський офіцер – це частина громади.

«Поліцейський громади є провідником між порядком, законом і розвитком територіальних громад. А отриманий сьогодні автотранспорт слугуватиме одним із ключових напрямків співпраці з громадами та населенням. У свою чергу, обласна рада у рамках комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю, надаватиме підтримку поліцейським краю. Адже лише співпрацюючи пліч-о-пліч ми зможемо розвивати Хмельниччину і забезпечувати правопорядок на території всієї області», – сказала за Віолета Лабазюк.

Під час урочистостей офіцери громад отримали зброю (помпові рушниці HATSAN ESCORT AIMGUARD POLICE). Крім того, поліцейським офіцерам громади передано ще 14 автомобілів, які закуплені Національною поліцією України в рамках проекту «Поліцейський офіцер громади». Відтепер усі 58 ПОГів матимуть власний службовий транспорт.

Отже, автомобілі отримали Білогірська,  Волочиська, Новодунаєвецька, Гуменецька, Красилівська, Антонінська, Берездівська, Ганнопільська, Нетішинська, Старосинявська, Лісогринівецька та Дунаєвецька територіальні громади.

Разом з тим, під час урочистостей, за відповідальність, компетентність, активну громадянську позицію, плідну співпрацю з поліцією Хмельниччини та створення належних умов для реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади», відзнакою «За сприяння» нагороджено голову Берездівської територіальної громади Віктора Васьківського, голову Ганнопільської територіальної громади Маргариту Медведюк, голову Дунаєвецької територіальної громади Веліну Заяць та голову Новодунаєвецької територіальної громади Антона Камінського.

Ще 10 службових автомобілів передано іншим підрозділам поліції Хмельниччини.

Представник Громадської ради при МВС України Олег Коваль вручив начальнику ГУНП в області Руслану Герасимчуку подяку від Громадської ради за найкращу співпрацю з громадськістю.

Хмельниччина – п’ята область, яка долучилася до  реформування сектору публічної безпеки Нацполіції разом з Волинською, Рівненською, Харківською та Черкаською областями. У березні минулого року на теренах області презентував цей  проект менеджер проєктів відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Олег Савчин.

Саме тоді поліцейським офіцерам було вручено 44 автомобілі, а решту авто планувалось вручити в липні, проте, світова пандемія внесла свої корективи, тому цей процес дещо затягнувся.