Робоча зустріч з представниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців

Голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно з начальником обласної військової адміністрації Сергієм Гамалієм провела зустріч з представниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на чолі з Головою офісу у Львові Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Ісламом Шалабі.

Обговорювалися питання доступу до соціальної допомоги і житла, відбудови будівель для задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб.

Віолета Лабазюк подякувала представникам за підписані нещодавно договора про співпрацю з Міністерством розвитку громад та територій України та Міністерством соціальної політики, які надають можливість понад 120 тисячам внутрішньо переміщеним особам отримати виплати і здійснити в майбутньому грошові перекази через акціонерне товариство ‘Укрпошта’.

“З перших днів війни наша Хмельниччина слугує потужним гуманітарним штабом з волонтерським рухом, який допомагає нашим військовим та внутрішньо переміщеним особам, забезпечує їхнє комфортне проживання, навчання та соціальні потреби”– зазначила голова обласної ради.

Сьогодні близько 12 мільйонів українців потребують такої допомоги, в в тому числі, понад 4 млн за межами України і 7 млн внутрішньо переміщених осіб на території нашої держави.

Допомога надходить від місцевого і регіонального бізнесу, відчувається міжнародна підтримка, що дає змогу вирішувати всі нагальні питання, пов’язані з умовами проживання тимчасово переміщених осіб.

Голова офісу Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Іслам Шалабі запевнив в підтримці України та Хмельниччини зокрема. Адже їхнє представництво здійснює допомогу у декількох напрямках, а саме: забезпечення ВПО непродовольчими товарами, надання їм фінансової допомоги та розширення житлового фонду для переселенців за рахунок здійснення ремонтних робіт у гуртожитках, санаторіях, неексплуатованих раніше чи законсервованих приміщеннях.

На завершення зустрічі Віолета Лабазюк ще раз подякувала представникам Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців за допомогу та висловила сподівання на подальшу посильну підтримку нашої держави.