Роботодавці області подали на оплату за рахунок коштів Фонду соціального страхування України лікарняні по вагітності та пологах на суму понад 98 мільйонів гривень

Кожна застрахована особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок має право на отримання за рахунок коштів Фонду соціального страхування України матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, у тому числі допомоги по вагітності та пологах.

«Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-ХІV допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами», – зазначає начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський. – «З початку поточного року відділеннями управління прийнято на фінансування лікарняні по вагітності та пологах, видані майже 3 тисячам жінок на суму понад 98 мільйонів гривень. Зазначу, за підсумками жовтня потреба у видатках Фонду соціального страхування України на лікарняні, декретні і страхові виплати перевищила надходження на понад 2,1 мільярда гривень. Це призводить до затримок у фінансуванні матеріального забезпечення. Проте, усі допомоги виплачуються управлінням у повному обсязі».

По області середній розмір допомоги від Фонду соціального страхування України за кожен день перебування у відпустці по вагітності та пологах за підсумками 10 місяців 2021 року склав 277 гривень. За цей період працівниці провели в декретних відпустках 354,3 тис. таких днів.

Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів. Жінкам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 – до пологів та 90 – після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

При обчисленні суми допомоги по вагітності та пологах не враховується тривалість страхового стажу. Водночас, особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Зауважимо, фінансування допомог за лікарняними листками здійснюється Фондом соціального страхування України на підставі отриманої від страхувальника (роботодавця) заяви-розрахунку, від терміну подачі якої залежить дата фінансування матеріального забезпечення. Дізнатись, чи вже перераховано декретні виплати, застраховані особи можуть у телеграм-каналі Фонду соціального страхування України https://t.me/socialfund за тегом #фінансування_страхувальників, де щоденно оновлюється інформація про стан фінансування заяв-розрахунків.

попередня статтяКурсанти-випускники Національної академії вибули на фінальне стажування на кордон
наступна статтяПривітання голови обласної ради з Днем працівників прокуратури