Сергій Чернов: Навіть в рамках чинної Конституції ми маємо продовжувати реформу

Сергій-Чернов-1024x745   Про це заявив президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в ході круглого столу «Реформування місцевого самоврядування в Україні: сучасний стан, проблеми та перспективи».

   У своєму виступі Сергій Чернов наголосив, що продовжувати реформування місцевого самоврядування Україну змушують логіка розвитку країни, вимоги часу і суспільний запит.

«Будь яка реформа, особливо така, що пов’язана із переглядом розподілу повноважень, змінами у законодавстві, розвитку відносин між громадянським суспільством та владою, у будь якій країні світу сприйматиметься не дуже спокійно і викликатиме незадоволення. Україна не є виключенням. І тільки на початку цього року ми отримали позитивну соціологію з цього питання. Тож робота, проведена на всіх рівнях влади дала позитивний результат. Успішна реалізація реформи залежить від розуміння суспільством які позитивні зрушення вона принесе», — вважає Сергій Чернов.

Одним з вирішальних факторів, який дозволить успішно продовжувати реформи, на думку Сергія Чернова, залишається питання підготовки кваліфікованих кадрів, які здійснюватимуть перетворення на місцях. Також важливим напрямком роботи для депутатів всіх рівнів є розвиток громадянського суспільства та місцевої демократії.

«Реалізація реформи в Україні відбувається під впливом двох чинників. З одного боку, вирішення питань, пов’язаних із змінами в нормативній базі. З іншого, кожний раз на процес впливає політика. Втім ми не повинні чекати прийняття Верховною Радою змін до Конституції. Ми маємо діяти в рамках чинного Основного закону, щоб не зупинити реформу, продовжувати вдосконалення законодавства, передавати повноваження на базовий рівень місцевого самоврядування, тобто громадам, які мають бути самодостатніми і спроможними забезпечити своїх мешканців якісними адміністративними послугами», — підкреслив Сергій Чернов.

Джерело інформації — УАРОР

попередня статтяДо відома хмельничан!
наступна статтяЗ турботою про ліцеїстів