Сформульовані пропозиції, як удосконалити діяльність органів місцевого самоврядування

img_9427

   Представники районних та обласних рад озвучили пропозиції щодо кроків, які покращать функціонування роботи органів місцевого самоврядування відповідного рівня. Такі думки були висловлені на всеукраїнській нараді-семінарі, яку організувала в смт Затока Одеської області Асоціація районних та обласних рад. Делегацію з Хмельниччини очолив голова обласної ради Михайло Загородний.

img_8498

   На переконання учасників, аби поліпшити ситуацію у даній сфері, варто вдатися до такого:

  1. Провести відео-обговорення проекту Закону «Про місцеве самоврядування» (нова редакція).
  2. Передати повноваження обласного управління Держгеокадастру щодо виділення земельних ділянок, що знаходяться за межами населених пунктів, на районний рівень або рівень органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.
  3. Передбачити  державне фінансування пожежних охорон органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад.
  4. При підготовці Державного бюджету на 2017 рік до розрахунків медичної і освітньої субвенції, крім коштів на виплату заробітної плати, обов’язково включати оплату енергоносіїв.
  1. Проекти органів місцевого самоврядування подані  на фінансування з ДФРР оцінювати лише Міжвідомчою комісією з відбору проектів ДФРР у Мінрегіоні.
  2. На 2017 рік та подальші роки не зупиняти дію абзацу другого частини першої статті 24-1   Бюджетного кодексу України щодо розміру державного фонду регіонального розвитку та вирішити питання щодо збільшення розміру до 1,5 %.
  3. Проводити навчальні семінари з написання проектів на фінансування з міжнародної технічної допомоги, зокрема структурних фондів ЄС.
  4. Опрацювати питання фінансування реалізації проектів з бюджетів різних рівнів більше одного року, а саме бюджетний період має становити 2 роки.
  5. Встановити прохідний бал з профільних предметів у вищі навчальні заклади не менше 160 балів.

Захід, який проходив з 12 по 16 вересня, зібрав учасників зі всіх областей України та присвячений актуальним питанням процесу децентралізації та реформування органів місцевого самоврядування.

За матеріалами УАРОР14423703_1086054728116142_1597870898_o

попередня статтяУрочистості у колективі рятувальників
наступна статтяКабмін оприлюднив проект держбюджету на 2017 рік: дефіцит – 77,5 мільярда